Home > Sztuka wakacyjnego pakowania
PLANOWANIE
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
> Akademia

Sztuka wakacyjnego pakowania

 Zbliża się właśnie tak długo  wyczekiwany dzień wyjazdu, a Ty zastanawiasz się jak do tej  małej torby zapakować wszystkie niezbędne rzeczy i jeszcze ich przy tym nie zniszczyć? No cóż to stały dylemat większości podróżujących kobiet. Pakowanie walizek dla niektórych to prawdziwa przyjemność, a dla innych wielka udręka.

Pierwsza i podstawowa zasada jest taka: dostosuj zawartość walizki do swoich wakacyjnych planów i rodzaju wypoczynku. Najlepiej sporządź  listę najpotrzebniejszych rzeczy, najlepiej  według kategorii np. kosmetyki, ubrania, bielizna itd. W czasie pakowania zakreślaj rzeczy, które już włożyłaś do torby. Unikniesz w ten sposób wyjmowania wszystkiego  i sprawdzania  czy to już zostało schowane.

Co zabrać?

Zwykle  mamy  problem z wyborem rzeczy, które mamy zabrać. A potem tracimy wakacyjny czas, zastanawiając się w co się ubrać. Jest na to rada. Przede wszystkim dostosuj ubranie do miejsca, w które się wybierasz i warunków atmosferycznych tam panujących. Zanim włożysz do torby ulubioną spódnicę zastanów się, jaka bluzka do niej pasuje. Najlepiej abyś już w domu pakowała komplety ubrań. Zabierz rzeczy, które są wygodne i nie będą się gnieść podczas podróży. Jeśli planujesz zwiedzać tureckie meczety lub włoskie bazyliki zaopatrz się w dużą chustę – będziesz mogła zakryć ramiona, głowę lub nogi. Jeśli zamierzasz leżeć plackiem na plaży nie zapomnij o wygodnym kostiumie kąpielowym, okularach słonecznych, ręczniku plażowym, nakryciu głowy.

Kosmetyczny niezbędnik

Twoja kosmetyczka powinna zawierać, oprócz podstawowych kosmetyków takich jak mydło czy pasta do zębów, także kosmetyki do opalania z wysokim filtrem. Kosmetyki na wyjazd kupuj w mniejszych pojemniczkac, aby nie zabierać tak cennego miejsca w walizce. Na rynku dostępne sa już  mini zestawy kosmetyków, a także produkty 2w1, takie jak szampon z odżywką lub mleczko z tonikiem. Wszystkie te  kosmetyki  warto umieścić w szczelnej kosmetyczce podróżnej. Zapobiegnie to poplamieniu ubrań  w przypadku rozlania się kosmetyku.

Wszystko na swoim miejscu

Na pewno trzeba zapomnieć o  upychaniu wszystkich ubrań. Na sam spód połóż cięższe i grubsze ubrania, np. ręczniki, spodnie i kurtki. Następnie zapakuj bluzki, koszule, żakiety. Jeśli nie ma już miejsca na swobodne włożenie, to bielizna rozłóż po wolnych przestrzeniach w całej walizce. Przedmioty z zaostrzonymi kątami lepiej włóż w środek bagażu, inaczej w czasie podróży mogą przeciąć torbę.

Bardzo podobne zasady obowiązują w czasie pakowania plecaków turystycznych. Tutaj ciężkie rzeczy także układaj niżej, tak aby główny ciężar opierał się na biodrach. Pakowanie ciężkich przedmiotów na wierzch powoduje jego odchylenie od pleców, a to utrudnia chodzenie. Natomiast do bocznych kieszonek w klapie wkładaj drobiazgi, do których musisz mieć łatwy i szybki dostęp.

W co się zapakować ?

Współczesne torby od dawnych kufrów podróżnych, dzielą lata świetlne. Nowoczesne walizki są nie tylko wygodniejsze w transporcie, ale mają także bardzo dużo funkcjonalnych rozwiązań. Większość modeli dostępnych na rynku posiada dużą ilość kieszeni, które okazują się być niezbędne.

Walizki mają obecnie nie tylko kółka ułatwiające transport bagażu, ale wyposażone są także w wewnętrzne wieszaki, pokrowce na buty, krawaty i kosmetyki, a nawet pokrowiec na garnitur. 

Walizki mają obecnie nie tylko kółka ułatwiające transport bagażu, ale wyposażone są także w wewnętrzne wieszaki, pokrowce na buty, krawaty i kosmetyki, a nawet pokrowiec na garnitur.  Duże walizki tzw. walizy-wózki standardowo są wyposażone w gumki przytrzymujące na swoim miejscu ubrania oraz w wewnętrzne kieszenie zamykane na suwak.

Sekrety po zmierzchu