Home > Uroki All Inclusive
> Planowanie
WAKACJE MARZEŃ
> Ze wszystkich stron
> Akademia

Uroki All Inclusive

Jeśli będąc na wakacjach, chcesz korzystać ze smacznych posiłków kilka razy dziennie, darmowych drinków przy basenie,  leżaków na plaży, lub mieć do dyspozycji karnety do hotelowego klubu nocnego, ośrodka Spa czy tez korzystać z innych hotelowych atrakcji, nie zastanawiaj się zbyt długo. Zarezerwuj swój pobyt, zostaw portfel  i zmartwienia w domu. Ciesz się wakacjami.

Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię kierunek oraz ofertę all inclusive, a przekonasz się, że nie ma lepszego rozwiązania. Wybierając ten pakiet nie musisz martwić się o żadne dodatkowe wydatki. Wydajesz tylko na zakupy lub dodatkowe atrakcje np. wycieczki fakultatywne. To dlatego, że rezerwując wycieczkę płacisz za wszystko z góry.

Trochę historii

Moda na All Inclusive dotarła do nas z Hiszpanii. Za prekursora  tej idei uznaje się Belga Gerarda Blitza, który w latach 60-tych założył na Majorce małą wioskę wakacyjną, złożoną z namiotów. Swoim gościom Blitz zapewnił oprócz noclegów i wyżywienia także atrakcje związane ze spędzaniem wolnego czasu. Prawdopodobnie w ten oto sposób starano się odwrócić uwagę od nieco spartańskich warunków panujących w wiosce. Wkrótce namioty zastąpiły chatki i bungalowy. Konceptowi nadano nazwę „Le Club”, a na jego bazie rozwinął się wkrótce  znany i popularny na całym świecie  Club Méditerranée. Tak narodziła się też idea beztroskich idealnych wakacji, które można spędzić bez zabierania portfela z domu.

Pierwsze komfortowe kluby All inclusive powstały w latach 70-tych i 80-tych na wyspach Karaibskich. Od tego czasu ta forma wypoczynku rozpowszechniła się także w Europie i  cieszy się ogromnym uznaniem turystów. Na zapotrzebowanie naturalnie odpowiedział rynek, a właściciele hoteli prześcigają się w pomysłach jak zapewnić swoim gościom beztroskie i pełne relaksu wakacje.

Wszystko w cenie

Perfekcyjny świat w obrębie hotelu, uprzejmi, pełni zaangażowania i pomysłów animatorzy, jedzenie i picie bez ograniczeń – tego właśnie pragnie wielu turystów. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią szukać restauracji w upale, nie chcą  przez cały dzień pilnować dzieci i chętnie oddadzą je pod opiekę wykwalifikowanego animatora. Pragną mieć poczucie, że podczas wakacji hotel zatroszczy się o wszystko i o każdego członka ich rodziny z osobna.

Plusy i minusy

Zalety urlopu All inclusive są oczywiste. Przede wszystkim pełna kontrola nad kosztami i wydatkami.

Ile dusza zapragnie można także korzystać z kulinarnych przyjemności, rozkoszując się smakami najróżniejszych potraw i trunków o niemalże każdej porze dnia. Osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą w programie wiele ciekawych zajęć.

All inclusive polecane jest szczególnie rodzinom  z dziećmi – hotele bowiem zapewniają najmłodszym doskonałą opiekę. Zapewne większość rodziców podczas wspólnie spędzonego urlopu  często słyszy prośby swoich pociech o picie, kolejnego  loda czy też narzekania, że maluchy się nudzą. W ośrodkach z opcją All inclusive nie muszą  się tym martwić. Dzieci spędzą cudowny czas na  zajęciach z animatorem, podczas gdy  rodzice rozkoszować się będą chwilami spokoju.  Jeśli zaś poczują pragnienie lub głód skosztować mogą  przysmaku  z bogatej oferty gastronomicznej hotelu. Także nocny wypad nastoletnich pociech do dyskoteki nie przysparza rodzicom zmartwień – wiedzą oni, iż ich dzieci są bezpieczne przebywając na terenie ośrodka.

Wiele osób uważa jednak, że opcja All inclusive powoduje odizolowanie od świata zewnętrznego i „uziemia” hotelu. Wśród krytyków panuje przekonanie, że turyści korzystający z tej formy wypoczynku nie mają  możliwości korzystanie z lokalnych atrakcji, restauracji, rozmowy z lokalną ludnością. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ciesząc się komfortem hotelu od czasu do czasu robić sobie wypady po okolicy.

Dobra rada

Przed wyjazdem zawsze należy dokładnie sprawdzić jakie usługi faktycznie są wliczone w cenę. Termin „All inclusive” nie jest oficjalnym pojęciem, za którym stoją prawne regulacje. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkim szczegółami oferty. Warto także wybrać hotel lepszej kategorii. Usługi All inclusive oferowane w hotelach trzygwiazdkowych w takich krajach jak Turcja, Tunezja czy Egipt często nie spełniają ogólnie przyjętego standardu.

Na rynku pojawiły się ostatnio także oferty „Ultra All Inclusive” oraz „Super All Inclusive”,  proponujące jeszcze więcej atrakcji w ofercie.

Wyprawa wzdłuż Amazonki