Home > Tajlandia: Wyprawa do raju

Tajlandia: Wyprawa do raju

Odkryj uroki tajskiej ziemi z kolorowymi dachami wykończonymi złoceniami, wrzecionowymi łodziami tonącymi pod ciężarem kwiatów, kolorowych owoców i niezapomnianym zapachem przypraw.  A to dopiero twój początek odkrywania smaków Tajlandii.  Czeka na ciebie wspaniała przygoda, dzięki której odkryjesz piękne plaże, zobaczysz słynny posąg 46 metrowy Odpoczywającego Buddy, drewniane chaty zbudowane na palach, zrobisz zakupy dryfując łodzią na targu wodnym, poznasz nocne życie w dżungli, ale to  i tak jeszcze nie wszystko..-

 OPIS IMPREZY :

KRAJ:                          Tajlandiawarzywa, owoce, łodzie, targ

KONTYNENT :                 Azja

CZAS TRWANIA:            16 dni

MINIMALNA LICZBA :   16 uczestników

CENA:                          Promocja do 10.09.2011
                                   8990 zł   8490 zł/os.
                                   zniżka 500 zł/os.
                                   + LOT SZYBOWCEM


TRANSPORT:                 Samolot

ZAKWATEROWANIE:       Hotele 4*/5* (za wyjątkiem hotelu na tratwach oraz w dżungli – nie sklasyfikowane)

WYŻYWIENIE:              13 śniadań (po każdym noclegu), 6 lunchy i 2 obiado-kolacje

TERMIN:                    08.11.2011 – 23.11.2011

 

OPIS TRASY:

TRASA: Bangkok („Wenecja Wschodu”) – Mae Klong (targ na torach, uwaga na pociąg!) – Damnoen Saduak (pływający targ) – Kanchanaburi (most na rzece Kwai i hotel na tratwach) – Ayutthaya (antyczna stolica Tajlandii) – Park Narodowy Khao Sok (kajaki, słonie, treking i noc w dżungli) – Railay Bay (rajskie plaże) – wyspa Phuket (podwodne ogrody, liczne plantacje, bajeczne plaże, sporty wodne, atrakcje wieczorne, quady, 4×4, słonie, małpy, bawoły, …) – Bangkok

Typ wakacji: Zwiedzanie + wypoczynek
Miejsce wylotu: Warszawa
Liczba dni: 14 dni w Tajlandii + 2 w podróży
Typ transportu: SAMOLOT
Data wyjazdu: 2011-11-08 wylot o godz. 15:40
Data powrotu: 2011-11-23 powrót o godz. 11:55
Lotnisko docelowe: Bangkok

 

UWAGA – WAŻNE!

 • cena za osobę dorosłą w pokoju dwuosobowym,
 • program dla osób, które ukończyły 10 lat;
 • wszystkie podane czasy są czasami lokalnymi;
 • paszport – koniecznie podpisany i ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki;
 • bagaż – do 20 kg (w cenie imprezy);
 • szczepienia – nie obowiązkowe;
 • zastrzegamy sobie możliwość zmiany rozkładów lotów, hoteli oraz programu zwiedzania;
 • uczestnicy imprez lotniczych proszeni są o potwierdzenie godziny zbiórki na 3 dni przed datą rozpoczęcia imprezy;

 

 PŁATNOŚCI:

I rata płatna przy podpisaniu umowy – 2 500 zł

II rata na 45 dni przed rozpoczęciem imprezy – całość minus I rata

III rata płatna w trakcie imprezy turystycznej – 420 USD

Wpłat należy dokonywać na konto: BPH S.A. 29 1060 0076 0000 3200 0136 2548

DŁUGOŚCI PRZEJAZDÓW/PRZELOTÓW:

Przelot WAW-CDG ok. 2,5 godz.; przelot CDG-BKK ok. 11 godz.; lotnisko w Bangkoku – hotel w Bangkoku ok. 40 min.; Bangkok – Kanchanaburi ok. 250 km; Kanchanaburi – Ayutthaya ok. 250 km; Ayutthaya – Bangkok ok. 80 km; Bangkok – Surat Thani – ok. 12 godzin pociągiem nocnym w wagonie sypialnym; Surat Thani – Khao Sok ok. 60 km; Khao Sok – Railay Bay ok. 160 km; Railay Bay – Phuket ok. 160 km; przelot z Phuketu do Bangkoku ok. 1,5 godz.; hotel na Phuket – lotnisko Phuket ok. 40 min.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 • Wizy: Z dniem 11 sierpnia 2011 r. obywatele RP zostali zwolnieni z obowiązku wizowego przy wjeździe do Królestwa Tajlandii w celu turystycznym na okres nieprzekraczający 30 dni. Właściwe władze imigracyjne Tajlandii zostały poinformowane o ww. zwolnieniu wizowym. Niemniej jednak, Ambasada RP w Bangkoku, w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień w trakcie przekraczania granicy, zaleca okazywanie władzom imigracyjnym stosownej noty MSZ Królestwa Tajlandii – nota  do pobrania na stronie intrnetowej: http://www.bangkok.polemb.net/files/Akty%20prawne/Nota_zw_wizowe.pdf. W praktyce dla posiadaczy polskich paszportów oznacza to posiadanie i okazanie owej noty po wylądowaniu na lotnisku w Bangkoku. Długość pobytu w Tajlandii nie może wówczas przekroczyć 30 dni. Możliwość przedłużenia pobytu istnieje tylko w przypadku hospitalizacji lub klęski żywiołowej. Szczegółowej informacji na temat wiz oraz na temat narodowości, w przypadku których wymagana jest wiza, bądź które zwolnione są z obowiązku wizowego, znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://www.immigration.go.th oraz http://www.mfa.go.th.
  Niezależnie od kwestii wizowych, wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty kończącej imprezę.
 • Waluta: Baht (BHT), 1 USD = ok. 30 Baht (sierpień 2011).
 • Depozyty w Hotelach: Hotele w Tajlandii zwykle przy zakwaterowaniu pobierają tzw. zwrotną gwarancję. W zależności od hotelu wynoszą one od 1000 do 3000 Bahtów, lub równowartość w USD tj. mniej więcej od 33 do 100 USD (w zależności od kursu waluty) lub dane karty kredytowej Klientów.
 • Orientacyjne ceny: Karty telefoniczne międzynarodowe ok. 300-500 Baht, tajskie piwo ok. 30 Baht (mała butelka), 50 Baht (duża butelka), Coca-cola (butelka 1 l) ok. 26 Baht, woda mineralna ok. 8,5 Baht (mała butelka), 12-20 Baht (duża butelka), herbata mrożona (puszka) ok. 12 Baht, kawa mrożona (puszka) ok. 10 Baht, , skuter wodny (30 min.) ok. 400-700 Baht, kolacja na mieście ok. 150-250 Baht, taksówka po centrum miasta ok. 100-150 Baht (można się targować).Wynajęcie samochodu: 1000-2500 Baht za dobę, bez ubezpieczenia. Wypożyczenie leżaka i parasola: ok. 4-12$ za dzień za komplet.
 • Plaże: na Krabi i Phuket są szerokie i piaszczyste.
 • Temperatura w listopadzie: powietrza ok. 31 st. C / wody ok. 29 st. C.
 • Napięcie elektryczne: 220 V.
 • Język urzędowy tajski (w większości miejsc możliwe posługiwanie się językiem angielskim).
 • Klimatyzacja: Centralna, w większości hoteli sterowana indywidualnie.
 • Szczepienia: Nie są wymagane. Zalecana konsultacja z lekarzem przed wyjazdem na wycieczkę ze względu na wysokie temperatury i wilgotność powietrza. Prosimy o zaopatrzenie się w środki przeciwko ukąszeniom komarów – w krajach tropikalnych owady te mogą przenosić zarazki malarii. Odnośnie profilaktyki antymalarycznej należy skonsultować się z lekarzem.
 • Czas lokalny: Czas polski plus 6 godz.
 • Limit bagażu: Bagaż główny do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg. Za każdy kilogram bagażu powyżej limitu, pasażer musi uiścić dodatkową opłatę.
 • Warto wiedzieć: Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania, przewodników i napiwki następuje na miejscu w Tajlandii, drugiego dnia imprezy. Pakiet ten zbierany jest przez przedstawiciela biura Życie To Przygoda i całościowo przekazywany do kontrahenta.

 

HARMONOGRAM  IMPREZY:

Dzień 1 (08.11.2011)

Wylot z Polski.
Dzień 2 (09.11.2011)
Spotkanie na lotnisku z tajskim przewodnikiem. Przejazd do hotelu Century Park 4*. Czas wolny na spacer po mieście. Wieczorem dla chętnych kolacja na statku płynącym po rzece Chao Phraya, a następnie drink w chmurach, czyli w barze zlokalizowanym na dachu 64-piętrowego budynku, z niepowtarzalnym widokiem na panoramę miasta (w tym ekskluzywnym barze obowiązuje strój wieczorowy: Panowie – długie spodnie i półbuty, Panie – stosowny strój i obuwie).

Dzień 3 (10.11.2011): śniadanie + lunch
Śniadanie. O 09.00 wyruszamy na zwiedzanie największych atrakcji Bangkoku: Świątyni Złotego Buddy z pięciotonowym posągiem bóstwa wykonanym ze szczerego złota, Instytutu Tajskiego Masażu oraz Świątyni Leżącego Buddy mieszczącej słynny 46-metrowy posąg Odpoczywającego Buddy, Pałacu Królewskiego ze Świątynią Szmaragdowego Buddy oraz Dzielnicy Chińskiej. Chętni mogą też popłynąć łodzią długorufową do Thonburi – dzielnicy Bangkoku, gdzie do dnia dzisiejszego ludzie mieszkają w drewnianych chatach zbudowanych na palach nad kanałami. Po lunchu czas wolny. Wieczorem dla chętnych wycieczka „Bangkok nocą”, podczas której udamy się na nocny bazar oraz do dzielnicy rozrywki, gdzie zweryfikujemy krążące o Tajlandii legendy…

Dzień 4 (11.11.2011): śniadanie + lunch + obiado-kolacja

Śniadanie. Wcześnie rano opuszczamy Bangkok. Udajemy się w kierunku „Railway Market”, gdzie pociąg przejeżdża między straganami. Następnie udajemy się w kierunku Damnoensaduak, w którym znajduje się słynny pływający targ, na którym przemieszczamy się łodziami między straganami. Po zrobieniu udanych zakupów przejeżdżamy do miejsca zwanego Thai Royal Handicraft. Tutaj miejscowi artyści tworzą prawdziwe dzieła sztuki z drewna tekowego. Około południa wyjeżdżamy do Kanchanaburi. W tym miasteczku zobaczymy Cmentarz Jeńców Wojennych oraz słynny most nad rzeką Kwai. Po przejechaniu ok. 50 km w stronę granicy z Birmą wsiadamy do łodzi długorufowych, które poniosą nas w górę rzeki Kwai. Przygotujmy aparaty fotograficzne bo podczas rejsu będzie okazja zobaczyć najbardziej malownicze krajobrazy w Tajlandii. Nocujemy w hotelu River Kwai Jungle Rafts zbudowanym na tratwach unoszących się na rzece – egzotyka gwarantowana! Jeszcze tego samego wieczoru zapraszamy na spacer do wioski plemienia Mon, w której poznamy zwyczaje i wierzenia jej mieszkańców. Następnie spotykamy się przy kolacji na tratwach. Potem chętni mogą wybrać się do “Teatru Mon”, aby podziwiać tańce tego plemienia. Ta noc spędzona w dżungli na długo pozostanie w pamięci.

 

Dzień 5 (12.11.2011): śniadanie + lunch
Śniadanie. Wracamy łodziami do przystani Pakseng. Jedziemy do miejsca zwanego Heelfire Pass (Przełęcz Ognia Piekielnego), czyli tej części „kolei śmierci”, gdzie zginęło najwięcej jeńców i gdzie do dzisiaj widać ślady ich niewolniczej pracy. Ponownie krótki przejazd i już jesteśmy przy drewnianym moście Tam Krasae. Robimy zdjęcia pod urwiskiem skalnym i żegnamy się z pięknym Kanchanaburi. Dla chętnych proponujemy wycieczkę do parku narodowego Erewan, w którym można zobaczyć wodospad zaliczany do najpiękniejszych w Tajlandii. Teraz jedziemy do Ayutthayi – dawnej stolicy Królestwa Siam i największego na świecie miasta w XVII w. Noc spędzamy w hotelu Kantary 4*.

Dzień 6 (13.11.2011): śniadanie + lunch
Śniadanie. Rano zwiedzamy doskonale zachowane ruiny oraz świątynie Ayutthayi. Następnie przejeżdżamy na dworzec kolejowy w Bangkoku. Po lunchu wyruszamy pociągiem w kierunku jednych z najpiękniejszych plaż świata (pociąg z kuszetkami i wagonem restauracyjnym).

Dzień 7 (14.11.2011): śniadanie + lunch + obiado-kolacja
Przyjazd do miejscowości Surat Thani, śniadanie i transfer do Parku Narodowego Khao Sokspływ tratwami lub kajakami, przerwa na kąpiel oraz lunch na łonie natury. Wieczorem kolacja. Tę noc spędzimy w dżungli.

Dzień 8 (15.11.2011): śniadanie + lunch
Śniadanie. Przeprawa przez dżunglę i wspólne przyrządzanie posiłku w lesie. Następnie treking na słoniach i karmienie tych czworonożnych olbrzymów. Po południu przejazd na Railay Beach, osiągalnej jedynie od strony morza i czas wolny. Tutejsze plaże wielokrotnie zajmowały najwyższe miejsca w rankingach najpiękniejszych plaż świata. Na wspinaczy czeka 600 świetnie przygotowanych i utrzymanych tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Dodatkowo można wybrać się na wycieczkę kajakową i z poziomu wody obserwować zmagania wspinaczy oraz zaskakujące formacje skalne wynurzające się z morza. Miejsce to stwarza również doskonałe warunki do pieszych wędrówek wśród bujnej roślinności lub po prostu do wypoczynku. Wieczorem warto skosztować z lokalnej kuchni w pobliskich klimatycznych restauracjach i barach. Nocleg na Railay w hotelu Railay Bay Resort 4*, w domkach z jacuzzi na tarasie.

Dzień 9 (16.11.2011): śniadanie
Śniadanie i czas wolny. Chętni mogą w 15 min dostać się łodziami długorufowymi na Plażę Ao Nang z licznymi barami, restauracjami i sklepikami. Można też udać się na pieszą wycieczką do pobliskiej jaskini Pranang Cave, a także do ukrytej pośród skał i bujnej zieleni – błękitnej laguny oraz na punkt widokowy (atrakcje te są bezpłatne).

Dzień 10 (17.11.2011): śniadanie
Śniadanie. Przejazd na Phuket do hotelu Millenium Patong 5* lub Centara Karon Resort 4+*. Dla chętnych wieczorem Phuket Fantasea – inscenizacja z użyciem efektów wizualnych i dźwiękowych ukazująca bogate dziedzictwo kulturowe oraz egzotykę Tajlandii lub Simon Cabaret – Rewia Transwestytów.

Dzień 11 (18.11.2011): śniadanie
Śniadanie i czas wolny. Dla chętnych liczne wycieczki fakultatywne, m.in. wycieczka po wyspie, wycieczka na rajską wyspę Phi Phi lub wyspę Jamesa Bonda, wyprawy nurkowe, off-road, quady, przejażdżki na bawole, lekcja gotowania, kąpiel pod wodospadem, rejsy jachtami, nurkowanie i wiele innych.

 

 

Dzień 12 (19.11.2011): śniadanie
Śniadanie i czas wolny.

Dzień 13 (20.11.2011): śniadanie
Śniadanie i czas wolny.

Dzień 14 (21.11.2011): śniadanie
Śniadanie i czas wolny.

Dzień 15 (22.11.2011): śniadanie
Śniadanie. Transfer na lotnisko Phuket i przelot do Bangkoku (ok. 1,5h). Powrót do Polski.

Dzień 16 (23.11.2011)
Przylot do Polski.

CENA ZAWIERA :

 • dla każdego uczestnika gwarantowana nagroda nawet za 329 zł – lot szybowcem (szczegóły na www.zycietoprzygoda.pl)
 • 2 przeloty międzynarodowe samolotem rejsowym
 • 1 przelot krajowy w Tajlandii
 • przejazdy autokarami/mikrobusami oraz łodziami zgodnie z programem
 • przejazd pociągiem w wagonie sypialnym 2 klasy z klimatyzacją oraz z wagonem restauracyjnym
 • bogaty program zwiedzania zgodnie z opisem
 • transfery i wycieczki zgodnie z programem
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
 • opieka lokalnych przewodników oraz tłumacza mówiącego po polsku
 • posiłki: 13 śniadań (po każdym noclegu), 6 lunchy i 2 obiado-kolacje
 • 12 noclegów w hotelach:
  • Bangkok – Century Park Hotel 4*, pokoje superior (Kategoria wg Organizatora: 4* / lokalna 4*)
  • Kanchanaburi – Riwer Kwai Jungle Rafts, pokoje standardowe (hotel zbudowany na tratwach unoszących się na rzece, niesklasyfikowany)
  • Ayutthaya – Kantary Hotel 4*, pokoje standardowe (Kategoria wg Organizatora: 4* / lokalna 4*)
  • Khao Sok – hotel w dżungli (niesklasyfikowany)
  • Krabi – Railay Bay Resort 4*, pokoje Privacy Cottage – domki z jacuzzi na tarasie (Kategoria wg Organizatora: 4* / lokalna 3+*)
  • Phuket – Millenium Patong Hotel 5*, pokoje Superior lub Deluxe (Kategoria wg Organizatora: 5* / lokalna 5*) lub hotel Centara Karon Resort, pokoje Standardowe (Kategoria wg Organizatora: 4+* / lokalna 4*)
   Wszystkie powyższe hotele zostały starannie dobrane, by spełnić Państwa oczekiwania – otrzymały jedne z najwyższych not na najpopularniejszych opiniotwórczych portalach turystycznych.

DOPŁATY

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowych opłat lotniskowych – 160 USD
 • obowiązkowego pakietu ok. 260 USD na: bilety wstępu – 160 USD, lokalnych przewodników – 60 USD oraz napiwki – 40 USD
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego – na zapytanie
 • napoi podczas posiłków
 • pozycji oznaczonych „dla chętnych” lub „chętni mogą”

 DODATKOWO MOGĄ PAŃSTWO DOKUPIĆ :

 • 1-wszą klasę w pociągu nocnym (przedziały zamykane, 2-osobowe, z umywalką i ręcznikami, w wagonie dostępny jest prysznic) – dopłata ok. 35 USD (w miarę dostępności miejsc)
 • fakultatywne ubezpieczenie kosztów leczenia następstw chorób przewlekłych
 • fakultatywne ubezpieczenie kosztów leczenia ryzyk związanych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka
 • ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej
 • Gwarancję Niezmienności Ceny – 250 zł / os.

OPIEKUN I PRZEWODNIK:

Opieka lokalnych przewodników w Tajlandii oraz tłumacza mówiącego po polsku.

 BP ŻYCIE TO PRZYGODA

Namiętność po zmierzchu