Home > Tajemnicza Tunezja – Cap Bon
> Planowanie
WAKACJE MARZEŃ
> Ze wszystkich stron
> Akademia

Tajemnicza Tunezja – Cap Bon

Tunezja, której dzieje sięgają 3000 lat przyciąga nie tylko wykopaliskami, historią czy zabytkami ale też ekscytującą przyrodą, bezkresnymi plażami, bogactwem owoców morza.

W Tunezji odkryjemy i poznamy wiele ciekawych miejsc,  wyrafinowaną kuchnie,port, łodzie obyczaje, poznamy ciekawych ludzi. Ale jak tylko będziemy chcieli możemy ją odkryć własnymi oczami.

Jednym z takich tajemniczych i ciekawych miejsc do odkrycia jest półwysep Cap Bon.  Półwysep Cap Bon jest  najbardziej wysunięty na północny wschód krańca Tunezji, nazywany ogrodem Tunezji. A to dlatego, że znaczną  jego część pokrywają gaje pomarańczowe, oliwne, drzewa cytrusowe .  Unoszący się w powietrzu zapach cytrusów oraz  roślinność w połączeniu z lazurem wody oddaje niepowtarzalny widok i klimat .

To tu lądował  władca Syrakuz,  a później legiony rzymskie podczas wojen z Punitami. Półwysep oddalony jest od Sycylii zaledwie o 140km.widok na morze

Niedaleko półwyspu odwiedzić możemy Tuniss – stolicę Tunezji bogatą w ośrodki kulturalne, do Kartaginy można wpaść aby zwiedzić park archeologiczny, w Kelibii w porcie rybackim zwiedzimy  fortecę z XVI wieku. W Nabeul możemy popodziwiać tutejszą ceramikę.  A gdy już będziecie strudzeni zwiedzaniem proponujemy odpoczynek w Hammamet w modnym ośrodku wypoczynkowym z pięknym piaszczystymi  plażami, ciepłym morzem i malowniczym miastem.

 

 

Afrykański sen