Home > Szukaj wg tematu > Podróże kulinarne
wyszukiwarka
kraj
terminy

Podróże kulinarne

 

ZAPRASZAMY W KULINARNĄ PODRÓŻ PO ŚWIECIE SMAKÓW I POTRAW.    ZNAJDZIECIE   TU TAKŻE WIELE CIEKAWYCH PROPOZYCJI NA TEMAT TEGO GDZIE I CZEGO WARTO SKOSZTOWAĆ PODRÓŻUJĄC   PODCZAS WAKCJI.

Kuchnia wegetariańska w diecie

Kuchnia wegetariańska w swoim zestawie nie posiada mięsa, głównymi składnikami tej kuchni są warzywa ale nie tylko również nabiał, miód. Do Kontrowersyjnych produktów wegetariańskich zalicza się między innymi jogurt zawierający żelatynę wieprzową, ser żółty zawierający podpuszczka pochodzenia zwierzęcego. 

Kuchnia wegetariańska występuje na całym świecie, potrawy jej  w niektórych krajach mają też wymiar obrzędowy i religijny.

 

 

> więcej <

Grillowane krewetki aromatyzowane czosnkowym TABASCO

Krewetki są bardzo popularne na całym świecie, a to pewnie za sprawą smacznego męisa. Właściwie to występują w wodach całego świata. Nawet kilka gatunków żyje w Bałtyku, a nakrapiane można spotkać w Odrze.

  > więcej <

Smażone mule z sosem sojowym

Jak donoszą różne informacje, małże znane są od bardzo, bardzo dawna, żyją we wszystkich strefach geograficznych, wyłącznie w środowisku wodnym. Większość gatunków zamieszkuje w  przybrzeżnych  płyciznach wód  morskich,  stanowiąc główny element fauny dennej. Rzadziej spotkamy je w głębinach morskich. Liczne gatunki są jadalne, a  z niektórych pozyskuje sie cenne perły. W Polsce też możemy się poszczycić ich występowaniem w dużej ilości gatunków.

> więcej <

Wiosenne imprezy gastronomiczne w Czechach

Wiosenną wycieczkę do Czech warto połączyć z udziałem w jednym z ciekawych wydarzeń gastronomicznych. Na smakoszy czekają festiwale kuchni czeskiej, podczas których można delektować się typowymi przysmakami i znakomitymi trunkami.

  > więcej <

Pasteis de Nata

Główną atrakcja kulinarną Lizbony są pasteis de Belem – budyniowo-śmietankowe babeczki, których oryginalnej receptury pilnie strzeże cukiernia przy klasztorze Hieronimitów w dzielnicy Belem.  Nam przepis na te słynne lizbońskie babeczki zdradził szef kuchni restauracji Portucale.

> więcej <

Smaki Portugalii nad Wisłą

Wśród wielu powodów, dla których można zakochać się w Portugalii, jedzenie oraz wino zajmują z pewnością ważne miejsce. Kuchnia portugalska zachwyca bogactwem swych smaków, opartym na świeżych produktach, które idealnie uzupełniają portugalskie wina, uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Warto więc wybrać się od 21 do 27 maja do  Hotelu Intercontinental w Warszawie, na niezwykle smakowite wydarzenie  - Tydzień Portugalski „Flavours of Portugal”.

> więcej <

12
Sycilijskie wesele