Home > Szukaj wg kraju > Wielka Brytania > Wielka Brytania warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Wielka Brytania warto zobaczyć

Odwiedzając Wielką Brytanie należy pamiętać, że w tym tak pięknym i bogato kulturowo kraju, każde miejsce jest warte odwiedzeni. Nawet wsie są godne uwagi ze względu na inne zwyczaje, obyczaje, krajobraz, architekturę ale też i dlatego, że w najmniejszej wiosce mógł niegdyś gościć możny Lord, dlatego droga podróżniczko, stawiamy przed tobą wyzwanie do odkrywania tego tak niezwykłego kraju.

Westminister most , zamek, Londyn

Będąc w Anglii nie można pominąć dzielnicy Westminister w której znajduje się między innymi słynny Big Ben- to  trzynastowieczny dzwon zawieszony wewnątrz wierzy.  Ponoć Nazwano go tak na cześć zarządcy prac budowlanych sir Benjamina Hall`a, Westminister Abbe – najstarszy i najważniejszy kościół Londynu,  pałac Buckingham- to rezydencja brytyjskich monarchów, pełni funkcje urzędowe i mieszkalne,  czy Trafalgar Square – plac głównych wieców i spotkań w Londynie. Zaprojektowany przez Johna Nasha i wytyczony w latach trzydziestych XIX wieku. Kolumna, która ma 50m upamiętnia admirała lorda Nelsona – najsłynniejszy dowódca marynarki Wielkiej Brytanii. Zginął w bitwie pod Trafalgarem w 1805roku.

British Museum i British Library

Brytyjskie muzeum zostało założone w 1753 roku, to jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Bogactwo zbiorów zostało zapoczątkowane od sir  Hans`a Sloane, lekarza. On też pomagał przy założeniu Chelsea Physic Garden. Obecnie w muzeum znajdziemy skarby z całego świata, np. mumie egipskie – Egipcjanie poza mumifikacją ludzi mumifikowali zwierzęta, którym przypisywano nadprzyrodzone moce, czy  też Wazę Portlandzką, która została wykonana w Egipcie lub Włoszech przed narodzeniem Chrystusa. Waza przeszła wiele rekonstrukcji, gdy została zbita w 1845 przez zwiedzającego.   British Library – powstała dzięki ustawie Parlamentarnej   w 1973 r. Oficjalnie biblioteka istnieje  już przeszło dwieście lat, a jej  kopuła jest zdecydowanie szersza od kopuły bazyliki św. Piotra w Rzymie.

skały, zieleńWindsor  i Oxford

Przemieszczając się po uliczkach Londynu, warto wybrać się do Windsoru i zobaczyć, największy zamieszkały zamek na świecie. Dla niestrudzonych zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu w Oxfordzie.

Muzeum figur woskowych – Madame Tusseaud

Sławę Madame Tusseaud rozpoczęła za czasów Rewolucji Francuskiej, tworząc maski pośmiertne wielu znanych ofiar terroru. W 1835 roku otworzyła wystawę przy Baker Street, niedaleko obecnej siedziby. Do dziś możemy podziwiać kolekcję ukazującą gwiazdy filmu, sportu czy polityki. Technika modelowania w wosku pozostała do dzisiaj. „ Garden Party – to główna część ekspozycji, gdzie tłumy zwiedzających mieszają się z figurami sławnych ludzi podobnych do żywych.

Walia

Odwiedzając Walie nie można pominąć zwiedzenia Walijskich zamków rozsianych po całej krainie, które posiadają ciekawe legendy, a niekiedy też i mroczne.

Zamek -Caernarfon Castel – to ogromna normańska forteca  wzniesiona w XIII wieku. Historia niesie, że na zamku tym obwoływano przyszłych książąt walijskich.

Zamek Herlech – pochodzi z XIII wieku, z tego zamku można podziwiać przepiękne widoki na zatoke Tremadog i półwysep LIyn.

Zamek Conwy – jest jednym z najdroższych zamków zbudowany w czasach Edwarda I.

Wart uwagi jest również zamek Cardiff Castle – ujmujący swym pięknem. Ten romantyczny zamek mieści się w centrum miasta. Wybudowano go na rzymskich fasadach w okresie wiktoriańskim przez III markiza Bute oraz architekta WiIIiama Burgesa. Warto zwrócić uwagę na połączenie stylów: arabskiego i średniowiecznego.

 

konkurs zimowy