Home > Szukaj wg kraju > Wielka Brytania > Wielka Brytania kuchenne klimaty
Informacje
Oferta
Pogoda
Warto zobaczyć

Wielka Brytania kuchenne klimaty

kuchnia, śniadanieTypowe śniadanie angielskie to jajko sadzone  lub smażone, do tego  kiełbaski, słodka fasola w sosie pomidorowym, smażony albo gotowany pomidor bez soli, bekon i do tego grzanki z masłem. Jak widać już po śniadaniu kuchnia angielska nie jest wyszukana ale za to bardzo syta. Dla europejczyka większość dań angielskich może się wydawać nieco niedoprawiona, czy też niedosmażona, a to dlatego, że Anglicy z umiarem podchodzą do przyprawiania danych potraw. Tradycyjnym daniem angielskim jest także  smażona ryba podawana z frytkami, czy też beefburger –  typowy hamburger z wołowiny. Nie możemy zapomnieć o deserach do których zaliczane są słynne angielskie puddingi.

Specjalnością kuchni szkockiej jest haggis – czyli baranie podroby gotowane z owsem, a także zupa cock-a-leekie – czyli rosół z porami. Owies w kuchni szkockiej jest bardzo popularny, znajdziemy tu wiele też i innych potraw w których jednym ze składników jest owies, choćby śniadaniowa owsianka.

Poza wymienionym zwykłymi potrawami na wyspach jada się dużo serów, a do najbardziej popularnych zaliczany jest ser cheddar.

I oczywiście na koniec trzeba  wspomnieć o słynnym zwyczaju picia herbaty. Anglicy piją przeróżne rodzaje herbat a ich parzenie jest niczym rytuał . Poza herbatą Anglicy słyną z picia piwa, które jest bardzo popularne, co widać po ilości pubów. Kolejne popularne trunki to oczywiście  słynne whisky oraz gin. Popularny w Wielkiej Brytanii jest także  grog-  napój alkoholowy przyrządzany na bazie rumu z dodatkiem gorącej wody i cukru.

konkurs zimowy