Home > Szukaj wg kraju > Turcja > Turcja kuchenne klimaty
Informacje
Oferta
Pogoda
Warto zobaczyć

Turcja kuchenne klimaty

Kuchnia turecka jest kuchnią śródziemnomorską. Otwarcie Turcji na Świat przyczyniło się do powstania restauracji z typowym menu kuchni świata, jak  francuskim, włoskim, czy też dobrze nam znanym chińskim.  W Stambule, ze względu na położenie miasta, jest dostępna szeroka gama ryb. Oczywiście, poza wykwintnymi kuchniami świata, w Turcji można natknąć się na McDonald`s, czy Pizze Hut, które tam uchodzą za bardzo dobre restauracje, ze względu na wysokie ceny.

kuchnia TureckaGłównymi potrawami w kuchni tureckiej są: Yogurt corbasi -zupa jogurtowa z ryżem i nasionami strączkowymi, Levrek pilakisi -gulasz z okonia morskiego, cebuli oraz ziemniaków przyprawiony czosnkiem, firinda manti -pierożki z mięsem. Wegetarianie, poza rybami też znajdą tu coś dla siebie na przykład pide, czy też warzywną meze, czyli przystawkę w postaci  faszerowanych warzyw.

Poza typowymi regionalnymi  potrawami jak kebab, pierożki, słonawe jogurty, kuchnia turecka słynie również ze słodkości.  Ciągnących lodów , czy też  bardziej wyrafinowanych deserów jak, Asure, który  przyrządzany jest z fasoli i bakalii, Firinda sutlac -pieczony pudding ryżowy.

Wyprawa wzdłuż Amazonki