Home > Szukaj wg kraju > Tunezja > Tunezja warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Tunezja warto zobaczyć

TUNIS mozajka, dzban, gliniane wyroby

Tunis jest stolicą Tunezji , leży w niewielkiej odległości od Morza Śródziemnego  nad brzegiem jeziora Tuniskiego.  Tunis łączy w sobie nowoczesność i starożytną historię, można tu zobaczyć zabytki z okresu protektoratu francuskiego, budynki w stylu secesyjnym i tureckim.  Ta różnorodność kultury, sprawia, ze odkrywane miasto zaskakuje na każdym kroku. Będąc w Tunisie warto wybrać się na stare miasto oraz odwiedzić meczety : Al.-Kasar  świątynia z XII wieku  oraz Sidi- Jufus świątynia z XVII wieku.

miasto nad wodą, lazur,HAMMAMET

Hammamet – należy do centrum turystyki, to modny ośrodek wypoczynkowy, samo słowo hammamet oznacza –łaźnie.  Miejscowość ta ze względu na swoje piękne plaże, służy głównie do wypoczynku.  Do aktywności jakie można znaleźć w Hammamecie to : golf, tenis, sporty wodne).

SOUSSE

Sousse jedno z największych miast w Tunezji, w którym znaleźć można wiele miejsc podkreślających orientalny charakter kraju.  To miasto portowe, warto wybrać się do miejscowości Port El Kantaoui.  Luksusowy port otaczają liczne restauracje oraz charakterystyczna przystań, wokół której zlokalizowanych jest wiele sklepów.

  • RIBAT – to budynek obronny, najstarszy zabytek w Sousse.  Ribat znajduje się niedaleko od Wielkiego  Meczetu.
  • WIELKI MECZET -ten wyjątkowy obiekt pochodzi z 851 roku. Meczet dla zwiedzających jest udostępniony tylko częściowo. Turyści, którzy nie są islamistami mogą zwiedzać tylko dziedziniec.
  • TARG -w każdą niedzielę w Sossuse odbywa się targ, stanowiący duża atrakcję dla turystów.
Dodatkowy banner