Home > Szukaj wg kraju > Tajlandia > Tajlandia warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Tajlandia warto zobaczyć

Zwiedzanie Tajlandii najlepiej zacząć od najstarszej części jej stolicy zwanej Królewskim Bangkokiem. Pałac Królewski, którego budowę rozpoczęto za panowania Ramy I, a za kolejnych królów upiększano i rozbudowywano dziś zajmuje powierzchnię 2,5 km². Szczególne miejsce zajmuje w pałacu pokrytymi złotymi freskami kaplica Szmaragdowego Buddy osłonięta 9-poziomową pagodą. Sam Budda ma tylko 66 cm wysokości, ale Tajowie wierzą, że póki statuetka pozostaje w ich rękach, póty kraj będzie bezpieczny. Pozostałe zabytki Królewskiego Bangkoku to dwie świątynie: Wat Arun i najstarsza świątynia miasta Wat Pho ze słynnym Leżącym Buddą.

posągi, alejaW pobliżu Bangkoku warte zwiedzenia są:
Nakhon Pathom, 60 km na zachód od Bangkoku. Znajduje się tam największy na świecie pomnik Buddy, wysokości ponad 115 metrów.
Damnoensaduak, 40 minut autokarem na południe od Nakhon Pathon. Każdego ranka odbywa się tam największy w Tajlandii pływający targ. Rolnicy sprzedaj towary wprost z łodzi.
Kanchanaburi, 130 km na zachód od Bangkoku. Miejsce znane z powieści „Most na rzece Kwai”. Można odbyć przejażdżkę „pociągiem śmierci” oraz obejrzeć cmentarz z czasów II wojny światowej.
Ayutthaya, leżąca 70 km na północ od Bangkoku, przez 4 wieki była stolicą Syjamu. Koniecznie trzeba zobaczyć wspaniałe ruiny świątyń, pałaców i budowli obronnych. Najlepiej dojechać do Ayuthaya autokarem. Przy okazji można odbyć rejs luksusową, klimatyzowaną łodzią po rzece Chao Phraya.
Phra Budda Bat. 110 km na północ od Bangkoku znajduje się odcisk stopy Buddy, odkryty przypadkowo 350 lat temu, kiedy to polujący na jelenie myśliwy zauważył, że jezioro w kształcie ludzkiej stopy ma właściwości lecznicze.
Lop Buri, starożytne miasto z IX w., położone 150 km na północ od Bangkoku. Obejrzeć tam można ruiny budowli khmerskich i hinduskich oraz pałac Ramratchaniwet zbudowanyw w XI w. jako rezydencja tajskich królów.
Phetchaburi, leżące 120 km na południowy zachód od Bangkoku, znane jest z egzotycznych słodyczy, jaskiń Khao Luang z posągami Buddy, pałaców Phra Nakhom i Wat Suwanaram oraz górzystego parku narodowego, największego w Tajlandii – Kaeng Krachan.
lazur, łodzie, plażaCha Am, popularny ośrodek wypoczynkowy ze wspaniałą plażą, znajduje się 170 km na południowy zachód od Bangkoku. Cha Am jest typowym ośrodkiem nadmorskim w Tajlandii. · Hua Hin położone jest blisko Cha Am, 238 km na południe od Bangkoku po wschodniej stronie zatoki. Miasto jest najstarszym nadmorskim ośrodkiem wypoczynkowym Tajlandii. Od 1920 roku mieściła się tu letnia rezydencja rodziny królewskiej. Wspaniałe warunki klimatyczne z piękną plażą sprawiają, że Hua Hin jest wspaniałym miejscem wypoczynku oraz uprawiania sportów wodnych.
Park Narodowy Sam Roi Yot, położony na południe od Hua Hin, zajmuje 60 km kw. Wybrzeża.

Na południu, w Zatoce Tajlandzkiej oraz wzdłuż wybrzeży Morza Andamańskiego znajdziemy otoczone lazurową wodą i kuszące rajskimi plażami tropikalne wyspy Phuket, Ko Phi Phi i Ko Samui. 

Jak urządzić mieszkanie