Home > Szukaj wg kraju > Portugalia > Portugalia pogoda
Informacje
Oferta
Kuchnia
Warto zobaczyć

Portugalia pogoda

 W Portugalii  panuje klimat atlantycki i śródziemnomorski.  Północ jest stosunkowo chłodniejsza, a w górach w styczniu i w lutym pada śnieg, można też wybrać sie na narty.  Jeśli więc nie zależy nam na typowo letnich atrakcjach, możemy wybrać się do Portugalii. Tu w  styczniu dojrzewają pomarańcze, a w lutym kwitną migdałowce.

Natomiast  południu, kraju,  w niektórych miejscach,  można opalać się niemal cały rok.  Lato  w Portugalii jest bardzo ciepłe z temperaturą w granicach 25-35C, choć zdarzają się także bardziej upalne temperatury. Pora ta jest wspaniała dla amatorów słonecznych kąpieli i wylegiwania się na plaży. Nie jest to jednak najlepszy czas na intensywne chodzenie po miastach i zwiedzanie zabytków.  

Wiosna i wczesna  jesień  to równiez dobra porą na wizytę w Portugalii. W tym czasie  utrzymuje się zupełnie dobra pogoda, nie ma już  jednak upałów, zatłoczonych plaż i wygórowanych cen.

Jednakże  amatorzy pływania powinni wiedzieć, że oficjalny sezon pływacki trwa od czerwca do połowy września – później na plażach nie ma ratowników.  Warto pamiętać, że woda w oceanie jest przez cały rok chłodna.

Średnia temperatura [° C]
15 °C
15 °C
18 °C
20 °C
25 °C
25 °C
29 °C
30 °C
25 °C
20 °C
15 °C
15 °C

Średnia temperatura wody [° C]
15 °C
15 °C
15 °C
18 °C
18 °C
18 °C
21 °C
21 °C
21 °C
18 °C
15 °C
15 °C

Latający dywan