Home > Szukaj wg kraju > Portugalia > Portugalia oferta > Jesień w Lizbonie

Jesień w Lizbonie

tramwaj, uliczkaDla wszystkich, którzy chcą poznać Lizbonę nie tylko z książkowego przewodnika… ale także zobaczyć i zakosztować tego niezwykłego miasta. To intensywny weekendowy pobyt, podczas którego w krótkim czasie można  zwiedzić to co najważniejsze i poczuć klimat tej uroczej portugalskiej stolicy. 

Cena: od 225,00 € za osobę,

Cena obejmuje: 3 noclegi w pokoju dwuosobowym w 2* hotelu/ pensjonacie/ apartamencie w centrum Lizbony ze śniadaniem, 1x lunch, bilet 24godz na przejazdy po Lizbonie, profesjonalny polski przewodnik – 3 dni: 2x4godz. i 1x8godz.Opcjonalnie: obiad na Alfamie 15,00€, kolacja z Fado 20,00€,

PROGRAM

PIĄTEK – Przylot i dojazd do hotelu

Godz. 12.30 – Lunch na Baixa

 Godz. 13.30 – spacer po Dolnym Mieście (Baixa) a nastepnie przejazd tramwajem 28 na punkt widokowy: Sra da Monte, da Graça i Castelo de São Jorge połączony z przejściem przez najstarszą dzielnicę miasta – Alfamę. Zwiedzanie z polskim przewodnikiem.

Godz. 17.30 – czas na kolację w typowej, portugalskiej restauracji (Alfama) lub Fado

SOBOTA

Godz. 10.00 – wjazd windą – tramwajem na punkt widokowy S.P.Alcantra, wizyta w Kościele São Roque i spacer po Bairro Alto (Górne Miasto), dojście na punkt widokowy: Convento de Carmo z elevador de Santa Justa.

Godz. 12.00 – Zwiedzanie zabytkowej dzielnicy Belem (kościół Hieronimitów, Wieża Belem, Pomnik Odkrywców)

Godz. 14.00 – czas wolny

Godz. 22.00 – spotkanie przy recepcji, aby wspólnie udać się do jednej z najbardziej urokliwych i nietypowych dzielnic Lizbony (Bairro Alto), gdzie można spotkać międzynarodowe towarzystwo.

winogrona, zbioryNIEDZIELA

Godz. 10.00 – 18.00 – „szlak wina” – zwiedzanie 3-6 winnic wraz z degustacja (Palmela, Azeitão), oraz Parku Naturalnego Serra da Arrabida (Cabo Espichel, Sesimbry) z jego naturalnym pięknem (dodatkowo płatne)

Godz. 18.30 – kolacja w typowej, portugalskiej restauracji (dodatkowo płatne)

Lub też dzień  wolny na plażowanie i zwiedzanie okolic Lizbony we własnym zakresie.

PONIEDZIAŁEK

Wylot/wyjazd.

Cena nie zawiera: kosztów przelotu, ubezpieczenia

Twoje wakacyjne książki