Home > Szukaj wg kraju > Meksyk > Meksyk warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Meksyk warto zobaczyć

drzwi, kaktusy, niebieski, koloryMexico City – jedna z największych aglomeracji na świecie. Miasto wielu kontrastów.  Z jednej  strony zobaczymy tam  ubogie  często niebezpieczne , ale  i barwne przedmieścia, z drugiej zaś bogate pełne przepychu  dzielnice. Historyczne centrum miasta i leżące w jego pobliżu pływające ogrody Xochimilco  zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miłośnicy sztuki odwiedzają Coyoacan, kolonialną część miasta, w której znajduje się muzeum słynnej malarki Fridy Kahlo.  Nie można także pominąć centrum znanego na całym świecie kultu maryjnego XVII-wiecznej bazyliki Guadelupe.

plaża, miastoAcapulco – najstarszy  w Meksyku kurort turystyczny, położony  nad Oceanem Atlantyckim. Znane z białych plaż i rejonu La Quebrada, gdzie nurkowie skaczą do wody z malowniczego wzgórza.

Cozumel – wyspa  na Morzu Karaibskim,  położona ok. 20 km od Jukatanu. Tamtejsza rafa kolor arowa to prawdziwy raj dla amatorów nurkowania. Znajduje się tam wiele luksusowych hoteli, a niektóre posiadają nawet własne przystanie jachtowe.

Cancun – jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Meksyku. Wielokilometrowe białe piękne plaże, hotele o różnych standardach i doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Idealne miejsce dla amatorów słońca i sportów wodnych.

Chichen Itza – „Źródło ludu”  to prekolumbijskie miasto Majów założone w 450 r. Uznane zostało za jeden z siedmiu cudów świata i jest dziś niewątpliwym  symbolem Meksyku. W mieście znajdują się typowe dla Majów budowle, a w tym Świątynia Wojowników z wyraźnymi wpływami Tolteków, oraz Świątynia Kukulkana.

Jak urządzić mieszkanie