Home > Szukaj wg kraju > Maroko > Maroko warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Maroko warto zobaczyć

twierdza, miastoGłównym regionem turystycznym Maroka są wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Znajduje się tu kilka dużych miast, jak: Rabat, Casablanca, Tanger i Aga-dir oraz wiele mniejszych, a także liczne kąpieliska nadmorskie.

Poza wybrzeżem największymi ośrodkami turystycznymi Maroka są 3 dawne stolice królewskie: Fez, Marrakesz i Meknes.
Marrakesz jest również bogatym w zabytki miastem królewskim. Większość z nich skupiona jest w starej części miasta. Tu znajdują się również suki, czyli arabskie targowiska, oraz plac Dżamaa al-Fina, bazar i miejsce rozmaitych przedstawień kuglarzy, wróżbitów i zaklinaczy węży. Z wielu zabytków architektury najsłynniejszy jest meczet Kutubia z XII w., jeden z najwspanialszych pomników sztuki arabskiej. Do cennych zabytków należą także: bramy miejskie, mauzolea, medresy i pałace. Nowa część miasta z luksusowymi hotelami i restauracjami, z pięknymi parkami i alejami palmowymi spełnia natomiast funkcję ośrodka wypoczynkowego o znaczeniu międzynarodowym.
Kolejne miasto królewskie Meknes było stolicą Maroka na przełomie XVII i XVIII w., za panowania Mulaj Ismaila. Z tego okresu zachowała się w Meknes najwspanialsza w całym Maroku brama miejska Bab Mansur.
wielbłądy na plażyWalory turystyczne gór Atlas są jeszcze w małym stopniu wykorzystane. Wśród niewielu górskich miejscowości wypoczynkowych do najpopularniejszych należą Azru i Ifran w Atlasie Średnim, natomiast najważniejszym  ośrodkiem sportów zimowych jest Ukaimeden w Atlasie Wysokim.
W południowej, półpustynnej i pustynnej, części Maroka interesująca jest architektura małych  miasteczek i  oaz. W największym ośrodku tego regionu – w Kulimin obejrzeć można ciekawe targi wielbłądów, na które przybywają mieszkańcy dalekich oaz.

Afrykański sen