Home > Szukaj wg kraju > Kuba > Kuba warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda
Warto zobaczyć

Kuba warto zobaczyć

Miasto,HAWANA to jedno z najwspanialszych zabytkowych miast na świecie. Przede wszystkim liczne zabytki architektury kolonialnej, a szczególnie stare miasto La Habana Vieja, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc w Hawanie koniecznie trzeba zobaczyć: Zamek i Fort Morro z XVI wieku, Zamek De La Real Fuerza z XVI wieku (gdzie niegdyś mieściła się  rezydencja hiszpańskiego gubernatora), budynek senatu i kapitolu z XVIII wieku, Katedra Niepokalanego Poczęcia (barokowy kościól poświęcono Krzysztofowi Kolumbowi), Klasztor Santa Clara, który zaczęto budować w 1638 roku i Kościół San Francisco z roku 1656, Wielki Teatr Garcia Lorca oraz Ratusz Miejski z 1792 roku. Na Plaza de La Catedral i Plaza de San Francisco co miesiąc przy świetle lampionów odbywa się niezwykle uroczy pokaz folklorystyczny. Miłośnicy kubańskich cygar z pewnością powinni udać się do jej fabryki „Fabrica de Tabacos Partagás”, gdzie można zapoznać się ze szczegółami ich  produkcjiAtrakcją turystyczną Hawany są  jej stylowe ulice, po których poruszają się z zupełnie innej epoki piękne stare samochody.

Turyści  przybywający na Kubę, aby wypocząć znajdą na wyspie wiele atrakcyjnych  miejscowości położonych na Riwierze Tropikana, Matazsas, La Habana czy też najbardziej znaną – Varadero.


VARADERO położone zaledwie dwie godziny drogi od stolicy Kuby, Hawany to stolica  turystyki wypoczynkowej i główny kurort wakacyjny na wyspie. Varadero słynie  z pięknych piaszczystych plaż, szmaragdowo czystej wody oraz wielu  wspaniałych ośrodków wypoczynkowych i hoteli. To doskonałe miejsce dla tych, którym wystarcza słońce, piasek i morze. Znajdują się tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specjalnie wytyczone miejsca do nurkowania. Dla turystów lubiących wakacyjne zakupy, kurort posiada także centrum handlowe, Plaza America.

RynekVINALES a w zasadzie otaczająca go dolina (będąca wpisana na listę UNESCO), wrzynająca się w pasmo Sierra de los Organos, to jedno z najpiękniejszych miejsc na Kubie. Krajobraz  zapiera dech w piersiach, a płaskie tereny pełne rosnącego tytoniu i drzew palmowych przemieszane licznymi pagórkami i wzniesieniami (zwanymi mogotes) tworzą niesamowite widoki. W Vinales warto zobaczyć także, Miejskie Muzeum, Ogrody Botaniczne Casa de Caridad, Muzeum Palaentologii, wioskę Maroon, oraz liczne piękne jaskinie znajdujące się w Parku Narodowym Vinales: Cueva del Indio, Cueva de José Miguel, Cueva de Santo Tomás).

TRINIDAD to  malownicze miasteczko  to kolonialny klejnot Kuby, ukryty między Sierra del Escambray a Morzem Karaibskim. To  typowy przykład hiszpańskiej architektury. Piękne pnące się w górę brukowane uliczki, otoczone pastelowymi domami, sprawiają wrazenie jakby zatrzymał się w tym mieście czas. W Trinidad , warto zobaczyć także: Muzeum Romantyzmu, Kolonialnej Architektury i Miejskie im. Palacio Cantero, rynek główny oraz  Katedrę Iglesia De La Santisima Trinidad. Zarówno miasto jak i dolinę Ingenios umieszczono Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

REMEDIOS podobnie jak Trinidad stanowi perłę wśród kolonialnych miasteczek. Jako jedyne miasto na Kubie posiada ono w swoim centrum dwa kościoły, Iglesia San Juan Bautista de Remedios i Iglesia Buen Viaje. Turyści odnajdą tu spokój i ducha prawdziwej Kuby.

SANTIAGO DE CUBA to drugie pod względem liczby ludności miasto na Kubie. To piękne miasto otoczone jest górami Sierra Maestra, które przechodzą stopniowo ku Morzu Karaibskiemu.  W Santiago mieszają się  wpływy ludności hiszpańskiego pochodzenia z francuską.  Dzięki tej wielokulturowości w mieście panuje niepowtarzalny klimat. Inna jest architektura, a mieszkańcy stworzyli własny sposób ekspresji muzycznej i tanecznej. Liczne festiwale, tętniące życie nocne jak i wspaniała i przyjazna ludność to wizytówka miasta. Pod wieloma względami Santiago de Cuba jest bardziej karaibskie niż Hawana.

PINAR DEL RIO to miasto odległe około 150 km na zachód od Hawany. Słynie głównie z pięknych widoków oraz licznych pól uprawnych tytoniu. Pinar Del Rio uważa się za światowe centrum uprawy i produkcji tytoniu. Możemy podpatrzeć tam cały proces przygotowania najznakomitszych kubańskich cygar.

BARACOA to nie tylko jedno z pierwszych miast założone na wyspie Kuba, ale także jedno z najbardziej urokliwych. Baracoa leży w baśniowej okolicy – w otoczeniu gór i lasów tropikalnych.

parasole, plażaWYSPY KUBY
Kuba
poza swoim głównym lądem, posiada także około 1500 licznych wysepek i mniejszych czy większych archipelagów. Wszystkie z nich są piękne i posiadają wspaniałe plaże i krystalicznie czyste wody. Otaczają je rafy koralowe, bujna tropikalna roślinność i wspaniałe wielkie żółwie morskie składające jaja na ich wybrzeżach.  To prawdziwy raj dla turystów. Z pośród tysiąca wysp zdecydowanie warto odwiedzić:  Cayo Levisa, Cayo Guillermo, Cayo Largo, Cayo Coco, Cayo Saetia i Cayo Las Brujas. Poczujemy tam prawdziwy smak Kuby i Karaibów.

GAGA