Home > Szukaj wg kraju > Grecja > Grecja warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Grecja warto zobaczyć

 KRETA to największa grecka wyspa, położona na granicy Morza Kreteńskiego i Śródziemnego.  Wyspa urzeka pięknem, piaszczystymi plażami, ciągnącymi się wzdłuż malowniczych skał oraz krystalicznie czystą wodą.  To wprost wymarzone  miejsce  na letni wypoczynek. Słońce świeci tu niemal cały rok, a czas płynie wolniej. Perłą Krety jest jej największe miasto i jednocześnie stolica wyspy – Heraklion. Ale uroczych miasteczek na całej wyspie znaleźć można wiele, takich jak chociażby  Chania, Rethymnon, Agios Nicolaos i Sitia. W każdym z tych miejsc możemy pospacerować  wąskimi i krętymi uliczkami, a  na każdym rogu odpocząć w uroczej  kawiarence czy też niewielkiej restauracji. Skosztujemy  tam  słynnych  greckich przysmaków i napijemy się doskonałego wina.. Wyspa to także idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników  sztuki i kultury. Znaleźć tu można jedne z najważniejszych zabytków ery minojskiej oraz  doskonale zachowane pozostałości pałaców i rezydencji w Knossos, Faistos i Agia.

  • HERAKLION to wyspa, która przyciąga turystów pięknymi, piaszczystymi plażami. W mieście można dostrzec ścieranie się wpływów tradycyji i nowoczesności, a to za sprawą naturalnego podziału, gdzie przechadzając sie podziwiamy pozostałości wznieśnione przez Wenecjan, kościoły, a z drugiej strony te wąskie piękne uliczki prowadzą nas do eleganckich sklepów i restauracji serwujących miejscowe potrawy.
  • Na Zachód od Herakliony możemy odwiedzić RETHYMNON. Jest to niezwykle malownicze miejsce, pełne restaruacji, tawern i kawiarenek, które skuszą nas tradycyjną kreteńską kuchnią. A po dobrym posiłku można wybrać się na zwiedzanie mista. Wpaść do portu, zobaczyć latarnię morską albo wybrać się na plaże.
  • CHANIA to niesamowiet miejsce gdzie na najwyższych partiach górskich przez cały rok znajduje się śnieg. Góry te nazywająsię Białymi Górami. To właśnie przez Białe Góry przejeżdża się aby dotrzeć do WĄWOZU SAMARI,  w którym można popodziwiać liczne groty wyżłobione w skałach, nazywane „stalowymi bramami”. Po drodze można spotkać dzikie kozy kri-kri. Z wąwozu Samaria, można dotrzeć do wioski Agia Romeli. Należy pamiętać, że pierwsz dwa klilometry wąwozu nie są udostępnione dla turystów.
  • W KNOSOS można zobaczyć Pałac –  budowle z okresu kultury minojskiej, odkrytej w 1900 roku. To właśnie Knossos było siedzibą legendarnego króla Minosa. Syn króla Minotaur, który był pół człowiekiem i pół bykiem został zamknięty w słynnym labiryncie.
  • GRAMVOUSA to zatoka na której można podziwiać wyjątkowe klifowe wybrzeże z nietkniętą przyrodą. Na wyspie można spotkać wiele gatunków roślin i dzikich zwierząt, w tym też i milusińskie kozy. Atrakcją wyspy jest wrak statku oraz  Laguna Balos z turkusową wodą. Polecamy wybrać się też na wyspę Elafonisi. To niewielka wyspa z pięknymi plażami w kolorze różowym. Jest to niesamowite wrażenie- polecamy.

RODOS nazywana jest wyspą słońca, róż i krainą Heliosa. To kosmopolityczne miejsce o międzynarodowej sławie. Jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp greckich. Wyspa Rodos dzieli się na dwie części : starówke i nowe miasto. Miasto z jednej strony dostarcza wrażeń poszukującym historii, z drugiej zaś bawi ku radości turystów poszukujących rozrywek. Na Rodos można znaleźć dużo atrakcji turystycznych, między innymi warto zobaczyć pozostałości hellenistyczne-, czy też ruiny antyczne. Odrestaurowany teatr oraz stadion. Warto też odwiedzić greckie tawarny aby posmakować kuchni greckiej. Rodos przyciąga do siebie również surferów. To wspaniałe miejsce dla kochających sporty wodne. Miejsce z którego można wybrać się do Turcji, miasta Marmaris.  

SANTORINI to piękna wyspa znajdującą się w południowej części kompleksu Cyklad. Wybuchu wulkanu jaki miał miejsce w  XV wieku p.n.e, spowodował zatopienie środkowej części wyspy tworząc ogromny krater. Czarny piasek i wulkaniczne zbocza niezwykle pięknie kontrastują z głębią koloru Morza Egejskiego. Wyspa zachwyca turystów wspaniałą architekturą i charakterystycznymi białymi domkami.

ATENY – niezwykła stolica Grecji, przenosi turystów w czasy panowania mitycznych bogów i niezwyciężonych bohaterów. Ateny zapewniają także niezwykle wrażenia w dziedzinie tradycji, kultury i sztuki. Akropol to najbardziej znana część miasta. A wraz z nim Partenon, Propyleje, Erechtejon, Agora Rzymska, zespół starożytnych budynków publicznych, kolosea, teatry, łaźnie, świątynie, pałace i stadiony. Warto także zajrzeć do dzielnicy Plakai, która zachwyca swoim neoklasycznym stylem.

SALONIKI to drugie co do wielkości miasto Grecji. Jest także centrum administracyjnym północnej części Grecji. Dostrzec tu można ścieranie się dwóch światów i kultur: greckiej i tureckiej. Saloniki uważa się za bardziej nowoczesne od Aten. Rozbudowana infrastruktura oraz wiele zabytków, przyciągają rzesze turystów. Do najważniejszych budowli miasta zalicza się: Kościół Św. Demetriusza, Łuk i Mauzoleum Galeriusza oraz Biała Wieża. Dookoła całej metropolii rozciągają się bizantyjskie obwarowania, m.in. cytadela o siedmiu wieżach, tureckie meczety i bizantyńskie świątynie.

GAGA