Home > Szukaj wg kraju > Grecja > Grecja kuchenne klimaty
Informacje
Oferta
Pogoda
Warto zobaczyć

Grecja kuchenne klimaty

KUCHNIA GRECKA zdaniem smakoszów zalicza się do najlepszych kuchni świata. Co sprawia, że kuchnia grecka ma swój oryginalny charakter?oliwki Przede wszystkim słońce. Pod upalnym niebem Grecji rośnie, dojrzewa i nabiera najlepszego smaku nieprzebrana ilość jarzyn ziół i owoców. Po drugie – morze dające ludziom najbardziej smakowite ryby, krewetki, ośmiornice i małże. Po trzecie – ziemia, od gór, na zboczach których pasą się stada owiec, poprzez doliny porośnięte gajami oliwnymi, zagonami warzyw i winnic. I wreszcie sięgające starożytności i przekazywane z pokolenia na pokolenia tradycje kulinarne.

Warto w Grecji spróbować tradycyjnego napoju alkoholowego zwanego ouzo. Ma 48% i jest to alkohol destylowany z zacieru winogronowego pozostałego po wyrobie wina, doprawiony anyżem. Jeśli zamówimy w jakimś lokalu Ouzo to dostaniemy dwie małe szklanki, w jednej będzie Ouzo a w drugiej czysta woda – należy ją dolać do Ouzo wedle swoich upodobań. Ouzo ma kilka odmian, najlepsze są te z Samos, Lesbos i Tirnawos.

RESTAURACJA

Przy wyborze restauracji najlepiej zapytać miejscowych, zdarza się że najładniej wydekorowane restauracje zewnątrz są brudne wewnątrz, natomiast restauracje bądź tawerny mające raczej wygląd prosty, służą najlepszym jedzeniem. Jeśli widać, na przykład, że w restauracji siedzi dużo greków, oznacza to że jedzenie jest dobre. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę że grecy jadają chętnie po godz. 22.00, więc ta reguła nie liczy sie na przykład o godzinie 20.00.

Namiętność po zmierzchu