Home > Szukaj wg kraju > Francja > Francja kuchenne klimaty
Informacje
Oferta
Pogoda
Warto zobaczyć

Francja kuchenne klimaty

Kuchnia francuska przez wieki inspiruje najlepszych kucharzy świata. Europejskie dwory sprowadzały z Francji przepisy i mistrzów kuchni, aby ci dogadzali podniebieniom władców. W kuchni tej znaleźć można zarówno wykwintne dania, jak również potrawy proste i smaczne, które skosztować można w zajazdach serwujących przysmaki danego regionu.

Francuzi, którzy z gotowania uczynili prawdziwą sztukę, potrafią doskonale zareklamować swój kraj i jego dobra kulinarne. Większość z nas potrafi wymienić najbardziej popularne potrawy francuskie, takie jak tarta, zupa cebulowa czy chrupiąca bagietka oraz bardziej wyrafinowane żabie udka, ślimaki pod różnymi postaciami i deser crème brûlée. Także wiele produktów takich jak musztarda, majonez, buliony, omlety, sos beszamelowy i sos vinaigrette pochodzą właśnie z Francji.

Także  położenie geograficzne Francji pozwala na korzystanie z wszelakich dóbr natury. Bliskość oceanu, mórz oraz liczne rzeki dostarczają ryb oraz owoców morza. Tereny górzyste sprzyjają natomiast wypasowi owiec i kóz, a liczne nasłonecznione stoki pozwalają na uprawę winorośli, a tym samym produkcję jednych z najlepszych win na świecie

Namiętność po zmierzchu