Home > Szukaj wg kraju > Egipt > Pogoda w Egipcie
Informacje
Oferta
Kuchnia
Warto zobaczyć

Pogoda w Egipcie

Najwięcej turystów przyjeżdża do Egiptu w okresie pomiędzy listopadem a lutym, kiedy to klimat sprzyja tym, którzy nie lubią wielkich upałów. Należy się jednak liczyć wówczas z tłokiem na plażach, oblężeniem hoteli oraz najpopularniejszych miejsc turystycznych.  Okres pomiędzy lipcem a wrześniem, to kolejny szczyt turystyczny w egipskich kurortach. Polecamy go jednak wyłącznie miłośnikom wielkich upałów. Dla Europejczyków klimat Egiptu może stać się bardzo uciążliwy. Temperatury w dzień potrafią przekroczyć nawet 45st.C, a deszcz na południe od Kairu nie pada praktycznie nigdy.

W pozostałych terminach do Egiptu przybywa znacznie mniej podróżnych. Najlepszy czas na zwiedzanie Egiptu to okres pomiędzy październikiem a listopadem oraz marcem a czerwcem, kiedy to temperatury są nadal znośne, jednak turystów jest już znacznie mniej.

Wybierając, zatem termin wyjazdu należy zastanowić się, czy chcemy zwiedzać Egipt w tłumie turystów, czy też może wolimy wybrać termin, z nieco mniej atrakcyjna pogodą.

Jeśli wybieracie się w podróż w okolice delty Nilu i na północne wybrzeże północne w okresie zimy, należy przygotować się na chłody oraz obfite opady śniegu i wybierając się w te okolice w okresie zimowym musimy się liczyć z dużymi chłodami.Egipt Nil

Na Synaju natomiast od grudnia do kwietnia opady, co prawda zdarzają się dość rzadko, natomiast potrafią być bardzo obfite.  Powodują one szybki przybór wody w wyschniętych korytach rzek. W okresie wiosennym pojawia się tu gorący i suchy, pustynny wiatr. Może wiać on nawet przez wiele dni i być bardzo nieprzyjemny.  Latem zaś panują tu ogromne upały, które potrafią być bardzo dokuczliwe.

Większość świąt w Egipcie trwa jeden lub dwa dni, co nie powinno zaburzyć wakacyjnych planów. Należy jednak pamiętać o ramadanie, największym święcie muzułmańskim (święta muzułmańskie są świętami ruchomymi, a miesiąc Ramadan rozpoczyna się, co roku innego dnia). W czasie jego trwania wiele restauracji i kawiarni jest zamkniętych,  wszystkie bary przerywają swoją działalność na cały miesiąc, a biura czynne są w niepełnym wymiarze godzin.

DLA MIŁOŚNIKÓW SPORTÓW WODNYCH

Temperatura wody w Morzu Czerwonym przez większość roku nie spada poniżej 20st.C, a kąpiel w takich warunkach to prawdziwa przyjemność. Dlatego właśnie Egipt to ulubione miejsce wakacji  dla  miłośników sportów wodnych.

Średnia temperatura [° C]
22 °C
23 °C
26 °C
27 °C
30 °C
32 °C
33 °C
34 °C
32 °C
29 °C
26 °C
23 °C

Średnia temperatura wody [° C]
18 °C
18 °C
20 °C
23 °C
25 °C
28 °C
28 °C
28 °C
29 °C
26 °C
24 °C
18 °C

Namiętność po zmierzchu