Home > Szukaj wg kraju > Bułgaria > Bułgaria warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Bułgaria warto zobaczyć

Bułgaria leży w południowej Europie nad Morzem Czarnym , w południowo-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Sąsiaduje z Rumunią, Serbią, Macedonią, Grecją i Turcją. Powierzchnia kraju to 110,9 tys km2 a liczba ludności to ponad 7,5 mln. Większość kraju stanowią tereny wyżynne i górskie. Mimo to  Bułgaria znana jest przede wszystkim z doskonałych kurortów nad Morzem Czarnym. Miasta takie jak Warna, Burgas, Złote Piaski to miejsca, które chętnie odwiedzają turyści. Jeżeli jednak ktoś chce pojeździć na nartach to może to zrobić w miejscowościach Borowec i Pamporowo. Znajduja się tu liczne uzdrowiska z wodami mineralnymi: Momin Prochod, Chisaria, Bankia, Welingrad, Sandanski. Ciekawostka jest, że Bułgaria zajmuje pierwsze miejsce na świecie w produkcji i eksporcie olejku różanego. Corocznie do kraju przybywa ok. 8 mln turystów.

Bulgaria plażaSłoneczny Brzeg to najpopularniejszy kurort czarnomorskiego wybrzeża, typowa miejscowość letniskowa, której największym atutem jest świetnie utrzymana plaża, licząca ok. 8 km długości i do 100 m szerokości. W mieście znajduje się  ponad 100 hoteli oraz wiele 600 kawiarni, restauracji, barów sklepów itp. Większość tych obiektów kryje się w ocienionych parkach. Słoneczny Brzeg to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek.

Burgas to czwarte pod względem wielkości miasto Bułgarii, położone w środkowo-południowej części wybrzeża Morza Czarnego. Miasto jest ośrodkiem turystycznym i handlowym.  Znajdują się  tu centra handlowe, parki rozrywki i świetnie zagospodarowane, piaszczyste i słoneczne plaże. Tutejszy piasek  ma niezwykłe właściwości lecznicze, gdyż zawiera dużą ilość  tlenków żelaza. A wspaniałe morze   zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Kwitnie tu także życie nocne.  Zlokalizowane tu  puby, dyskoteki i kluby nocne proponują dobrą muzykę i doskonałe  towarzystwo. Plaże są tu  czyste i piaszczyste.  Niestety z plaży widoczna jest okolica stoczni i rafinerii naftowej, co też może  niektórym przeszkadzać.
Warto również wybrać się  na  spacer po mieście i odwiedzić  Muzeum Archeologiczne, na którego podwórzu znajduje się grobowiec pochodzący z VIII wieku p.n.e. z W mieście znajduje się też  pomnik Adama Mickiewicza. Warto też zwiedzić Katedrę Cyryla i Metodego oraz  cerkiew ormiańską.

Bułgaria klasztorNesebers to zabytkowe, bajeczne miasteczko położone na skalistym półwyspie, w bezpośrednim sąsiedztwie popularnych, nadmorskich kurortów. Zostało ono  założone ponad 2,5 tys. lat temu przez Traków i nazwane Mesembria. Z tego okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad. Nessebar wpisany został na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. To idealne połączenie starożytnych pomników kultury z nowoczesną bazą turystyczną. Nowa część miasta obfituje w liczne hotele, pensjonaty, restauracje, tawerny i piaszczyste plaże, z których rozpościera się malowniczy widok na starożytny, skalisty półwysep.

Zachowało się tu wiele starych cerkiewek bizantyjskich oraz charakterystycznych dla architektury czarnomorskiej –  domów. Niepowtarzalny nastrój nadają wąskie i kręte uliczki. A łagodny klimat, piaszczyste plaże, świeże powietrze oraz przytulne restauracje i kawiarenki czynią z Nessebaru miejsce niezwykłe, świetnie nadające się na wakacyjny wypoczynek.

Złote Piaski to znany kurort położony wśród wzgórz i lasów, około 17 km na północ od Warny. Swą nazwę miejscowość zawdzięcza cztero kilometrowej  złoto-żółtej  piaszczystej plaży. Przygotowano tu wiele turystycznych atrakcji. Na dzieci czekają place zabaw, wielkie wodne zjeżdżalnie. Natomiast  dorośli znajdą tu wypożyczalnie sprzętu wodnego . To bowiem doskonałe miejsce do aktywnego odpoczynku, jak surfing, narty wodne, żaglówki i rowery wodne. Region oferuje również korty tenisowe, centra fitness i pola do minigolfa. Liczne restauracje i kawiarenki specjalizują się w przepysznych bułgarskich specjałach. 

 

 

Dodatkowy banner