Home > Szukaj wg kraju > Austria > Austria warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Austria warto zobaczyć

Salzburg i jego przepiękna historyczna starówka w 1997 r. został wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

Położony w sercu Europy Salzburg słynie na całym świecie z nieporównywalnego z niczym uroku starówki oraz malowniczym krajobrazom, które otaczają miasto. Salzburg rozsławił również Wolfgang Amadeusz Mozart, który urodził się właśnie tutaj w 1756 r.

Miasto bogactwo i dobrobyt  osiągnęło dzięki międzynarodowemu handlowi solą, zwaną wówczas „białym złotem”. Dochody z handlu solą umożliwiły księciu Erzbischöfen budowę miasta. Salzburg ze względu na swój włoski charakter, liczne budowle sakralne i szczególną atmosferę nazywany jest „Rzymem Północy”.

INNE ATRAKCJE rodzina, rowery

Będąc w Austrii nie można pominąć wycieczki statkiem po Dunaju. Na odwiedzających ten kraj czeka wiele szlaków turystycznych, rowerowych, pieszych, górskich. Zapraszamy  również do zobaczenia lodowych jaskiń w Werfen i Dachstein.

Austria to nie tylko narty, krajobrazy ale również słynne bale wiedeńskie i koncerty.  Na przełomie maja i czerwca Wiedeń  zaprasza na występy muzyczne, taneczne, spektakle teatralne z całego świata. Na placu ratuszowym w Wiedniu poza skosztowaniem kuchni austriackiej można zobaczyć filmy o tematyce operowej.narciarz, narty, stok, śnieg

Austria to piekny kraj, który przyciąga turystów i zimą, i latem. Idealne warunki narciarskie sprawiają, że turyści powracają do tego kraju co roku.

Miłośnicy białego szalaństwa znajdą tu idealne możliwości przemierzania białej przestrzenia od października do maja  dzięki  tyrolskim lodowcom.

GAGA