Home > Szukaj wg kraju > Austria > Austria warto zobaczyć
Informacje
Oferta
Kuchnia
Pogoda

Austria warto zobaczyć

Salzburg i jego przepiękna historyczna starówka w 1997 r. został wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

Położony w sercu Europy Salzburg słynie na całym świecie z nieporównywalnego z niczym uroku starówki oraz malowniczym krajobrazom, które otaczają miasto. Salzburg rozsławił również Wolfgang Amadeusz Mozart, który urodził się właśnie tutaj w 1756 r.

Miasto bogactwo i dobrobyt  osiągnęło dzięki międzynarodowemu handlowi solą, zwaną wówczas „białym złotem”. Dochody z handlu solą umożliwiły księciu Erzbischöfen budowę miasta. Salzburg ze względu na swój włoski charakter, liczne budowle sakralne i szczególną atmosferę nazywany jest „Rzymem Północy”.

INNE ATRAKCJE rodzina, rowery

Będąc w Austrii nie można pominąć wycieczki statkiem po Dunaju. Na odwiedzających ten kraj czeka wiele szlaków turystycznych, rowerowych, pieszych, górskich. Zapraszamy  również do zobaczenia lodowych jaskiń w Werfen i Dachstein.

Austria to nie tylko narty, krajobrazy ale również słynne bale wiedeńskie i koncerty.  Na przełomie maja i czerwca Wiedeń  zaprasza na występy muzyczne, taneczne, spektakle teatralne z całego świata. Na placu ratuszowym w Wiedniu poza skosztowaniem kuchni austriackiej można zobaczyć filmy o tematyce operowej.narciarz, narty, stok, śnieg

Austria to piekny kraj, który przyciąga turystów i zimą, i latem. Idealne warunki narciarskie sprawiają, że turyści powracają do tego kraju co roku.

Miłośnicy białego szalaństwa znajdą tu idealne możliwości przemierzania białej przestrzenia od października do maja  dzięki  tyrolskim lodowcom.

Afrykański sen