Home > Przylecieli z pomocą w nowy rok szkolny
> Planowanie
> Wakacje marzeń
ZE WSZYSTKICH STRON
> Akademia

Przylecieli z pomocą w nowy rok szkolny

2 września w Cinema City Mokotów w Warszawie odbyła się niecodzienna inauguracja roku szkolnego. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oraz firma Dr. Oetker uczcili ten dzień specjalnym pokazem filmu „Samoloty” Walta Disneya.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Wspieramy rodziny SOS”, który firmapokaz-filmu-samoloty.3JPG Dr.Oetker prowadzi dla podopiecznych Stowarzyszenia już od 4 lat. Na wydarzenie zaproszono rodziców z dziećmi, wśród których byli też dziennikarze rubryk kulinarnych. Goście mieli okazję uczestniczyć w wernisażu prac podopiecznych Stowarzyszenia, warsztatach dekorowania babeczek zorganizowanych przez partnera- firmę Dr. Oetker oraz projekcji filmu „Samoloty”.

Specjalne wydarzenie zorganizowano, aby przybliżyć temat akcji „Powrót do szkoły”, której celem jest zebranie pieniędzy na szkolne wyprawki i zajęcia edukacyjne dla opuszczonych i osieroconych dzieci. W spotkaniu wzięły udział również dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach oraz ambasadorka Stowarzyszenia Natalia Kukulska, która już po raz drugi wspiera kampanię. Każde dziecko otrzymało w prezencie zestawy szkolne.pokaz-filmu-samoloty

Dzieci będące pod opieką Stowarzyszenia są bardzo zdolne, tym spotkaniem chcemy pokazać,  że nie różnią się od swoich rówieśników, mają tylko trudniejszy start, a tak niewiele trzeba by im pomóc – powiedziała artystka.

Dzieci, które wstydzą się biedy wolałyby zniknąć, pomóżcie nam sprawić, by jedyną znikającą rzeczą był wstyd, by moje dzieci nie wyróżniały się na tle klasy inaczej niż przez edukacyjne sukcesy – mówi Anna Nawrocka, Mama SOS, Siedlce.

Nieprzypadkowy był wybór filmu na ten wieczór, bo „Samoloty” to film, o tym, że nawetpokaz-filmu-samoloty 2 rolniczy samolot ma szansę na start w wyścigu dookoła świata o ile ma marzenia, determinację, wiarę i spotka na swojej drodze osoby, które mu pomogą- dodaje Anna Romejko z firmy Dr. Oetker.

Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1 122 zł na wyprawkę dla jednego ucznia. W każdej rodzinie SOS jest od 5 do 8 dzieci. Zakup podręczników to ogromne wyzwanie finansowe dla rodziców SOS, dlatego niezwykle ważna jest pomoc darczyńców. Pomóc można bardzo łatwo wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 74 565. Opłata 4 zł + VAT, wszyscy operatorzy zrzekli się wpływów z tych SMS-ów, więc wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do  potrzebujących dzieci.

 

Sekrety po zmierzchu