Home > Odkryj – magiczny Czeski Krumlov
PLANOWANIE
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
> Akademia

Odkryj – magiczny Czeski Krumlov

Przepiękne, średniowieczne miasto Czeski Krumlov szykuje niezwykłą imprezę na powitanie wiosny – Magiczny Krumlov. W dniach od 30 kwietnia do 1 maja na gości czeka barwny program: korowody czarownic, koncerty, pochody z lampionami i ciekawe konkursy dla dzieci.

 

Niezwyklą niespodziankę szykuje dla uczestników imprezy Muzeum Fotoatelier Seidel. Cesky Krumlov_fot. Roman CestrKażdy będzie mógł zrobić sobie w ogrodach browarnianych oryginalne zdjęcie portretowe stylizowane na przełom XIX i XX wieku. Polecamy przy okazji odwiedzić niezwykłe atelier fotograficzne należące do Josefa Seidela i jego syna Františka, słynnych tutejszych fotografów prezentujących piękno Czeskiego Krumlova i Szumawy. W atelier zachowało się wiele zdjęć pokazujących życie zwykłych ludzi z tego regionu, jak również część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier.

 

Zwiedzanie niektórych tutejszych muzeów i galerii warto zaplanować na czwartek 1 maja – Kouzelny Krumlov, fot. Lubor Mrazekwówczas wybrane obiekty oferują  bezpłatny wstęp lub zniżki.

 

Więcej informacji znajdziemy na stronie www.ckrumlov.info

 

 

 

Źródło : materiał prasowy

 

Twoje wakacyjne książki