Home > Mini wakacje, czyli inspiracje na czerwcowy weekend
PLANOWANIE
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
> Akademia

Mini wakacje, czyli inspiracje na czerwcowy weekend

Majówka już za nami, ale wkrótce znów możemy  liczyć na kolejny dłuższy weekendowy  wypoczynek.  Święto Bożego Ciała wypada bowiem we czwartek, co daje możliwość zorganizowania 4-dniowego urlopu. Nadchodzący długi weekend czerwcowy to kolejna szansa na rozsmakowanie się w krótkim wypoczynku. Bowiem  nawet kilkudniowy wypad może dać poczucie prawdziwych wakacji. A oto kilka naszych propozycji z czerwcowej kolekcji  na obcasach.

Na farmie w Południowym  Tyrolu

Czasu jest w sam raz, by zaplanować  trasę w kierunku południa Europy. Pogranicze Austrii i Włoch oferuje atrakcje z całą pewnością warte przemierzenia tysiąca kilometrów. Do zalet Południowego Tyrolu jako destynacji turystycznej Polaków nie trzeba przekonywać. Odległości do przebycia są porównywalne z tymi, jakie mieszkańcy południa kraju muszą pokonać, by wypocząć na Mazurach, a komfort jazdy – nieporównywalnie wyższy.

W okolicach włoskiego Bolzano swoją siedzibę ma organizacja turystyczna, która górskie wakacje zamieni w prawdziwą rustykalną przygodę z kulinariami, sportem czy elementami wellness w tle – w zależności od upodobań odwiedzających region.  Roter Hahn wyrosło z unii zrzeszającej południowotyrolskich rolników i po dzień dzisiejszy wspiera funkcjonowanie farm, na których turyści mogą zakosztować regionalnych specjałów   i aktywności w iście sielankowych okolicznościach. Co czeka na odwiedzających farmy spod szyldu Czerwonego Koguta? Możliwość uczestniczenia w przygotowaniu tradycyjnych regionalnych przysmaków, wycieczki piesze, konne lub rowerowe, cała gama zabiegów wellness opartych o naturalne metody pielęgnacji i relaksacji i wiele innych atrakcji. W jakim innym rejonie przeznaczone specjalnie dla siebie farmy znaleźliby alergicy, którzy na farmach otoczeni zostaną specjalną opieką. Malownicze krajobrazy, pyszne jedzenie i dogodny dojazd – to tylko kilka z wielu powodów, dla których odwiedzenie Południowego Tyrolu jest dobrym pomysłem na spędzenie urlopu – choćby 4-dniowego.  Więcej informacji o ofercie na stronie  www.roterhahn.it

 Małe wakacje w wielkim mieście

Długi czerwcowy weekend to czas, w  którym  chętnie decydujemy się na krótki wyjazd do europejskich metropolii. Właśnie w tym czasie miasta wyglądają najpiękniej – budzą się do życia, rozkwitają . Aby poczuć w pełni atmosferę miasta warto zdecydować się na rezerwację apartamentu. Takie rozwiązanie daje poczucie pełnej swobody i komfortu. Do wyboru proponujemy miejskie apartamenty z oferty Interhome.

Prywatne mieszkanie w centrum jednej z wybranych metropolii, to wspaniały sposób na odkrywanie tego miasta.  Tylko w ten sposób można wczuć  się w puls miasta, jego rytm i energię, podpatrywać zachowania mieszkańców, odkrywać rożnice i podobieństwa. Własny apartament na weekend daje pełną swobodę, a jednocześnie gwarantuje obecność w samym centrum zdarzeń.

Zapraszamy do Paryża, Berlina, Nowego Jorku, Wiednia, Pragi, Budapesztu, Florencji, Wenecji, Rzymu, Barcelony, Lizbony, Nicei, Zurychu, Madrytu, Granady, Cannes, Genewy, Dublina, Edynburga, Amsterdamu, Monachium, Salzburga, Malagi i Lucerny.

 Wakacje na rowerze

Dla osób, które zamierzają spędzić swój  wypoczynek aktywnie proponujemy poranną kawę na tarasie, kilkugodzinną wycieczkę  na rowerze a potem odprężającą kąpiel w basenie.  Bardzo wiele domów i apartamentów wakacyjnych  z oferty naszej  Interhome znajduje się w miejscach idealnych dla miłośników jazdy na rowerze. Przepiękne trasy wiodą wzdłuż jezior i wybrzeży, przez górskie doliny, łąki i lasy. 

 Nad morzem, nad jeziorem, w górach

mazury, pomost, krajobrazCzerwiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w Polsce, jest więc szansa na udany urlop nad morzem czy jeziorem.  Rozpocznijmy swoją podróż od Morza baltyckiego. Bez wątpienia wiosenne  weekendy  najlepiej spędzać nad Bałtykiem. Takie kurorty jak Międzyzdroje, Kołobrzeg, Świnoujście, Sopot, Ustka czy Półwysep Helski (Jastarnia, Jurata, Hel) tętnią wówczas życiem.  Mazury natomiast przyciągają wielbicieli sportów wodnych oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie przebywanie na łonie natury. To raj dla żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy oraz  wszystkich tych, którzy pragną wypocząć wspólnie w gronie rodzinnym. Zwolennicy bardziej aktywnego wypoczynku z kolei  wybiorą  pewnie najchętniej polskie góry.  Aby wybrać odpowiedni hotel warto skorzystać z dostępnego na naszej stronie systemu rezerwacyjnego hrs.

Wyprawa wzdłuż Amazonki