Home > MAZUROLANDIA – mazurski park atrakcji
> Planowanie
WAKACJE MARZEŃ
> Ze wszystkich stron
> Akademia

MAZUROLANDIA – mazurski park atrakcji

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Można tu połączyć świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Zwiedzający mogą skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza. Wszystko to w cenie jednego biletu!

 

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury01_Widok_na_Mazurolandie_z_wiezy_grodziska_rycerskiego wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne fotografie Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający07_strzelnica_rycerska mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Fani futbolu mogą obejrzeć wystawę „Euro 2012 w miniaturze” prezentującą miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Oprócz ośmiu stadionów w skali 1:100 w hali wystawienniczej znajdują się wielkoformatowe, archiwalne zdjęcia przedstawiające historię polskiej i ukraińskiej piłki nożnej.

 Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić10_Park_Rozrywki_-_kolejka_elektryczna się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Z wszystkich powyższych atrakcji można korzystać w cenie biletu! Dodatkowo aktywni mogą udać się na poligon, gdzie po wcześniejszej rezerwacji można odbyć przejażdżkę pojazdami militarnymi, quadami, a także stoczyć bitwę paintballową.

Mazurolandia_mapa dojazduW położonym na terenie Mazurolandii kempingu Park Camp można przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce lub rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową.

Na wszystkich głodnych i spragnionych czeka Park Cafe – grill-bar ze strefą piknikową, który zaprasza do posmakowania m.in. regionalnej kuchni, dań obiadowych, przekąsek, grillowanych potraw, kiełbasek z ogniska. W menu nie brakuje mazurskich smaków, w tym babki ziemniaczanej oraz pysznego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórasem.

Coroczną imprezą organizowaną na terenie Mazurolandii  jest Mazurski Piknik Militarny WALKIRIA, gdzie główną atrakcją jest inscenizacja historyczna.

http://mazurolandia.pl/cennik_parkcamp.pdf

GAGA