Home > Małe i duże podróże z maluszkiem
> Planowanie
> Wakacje marzeń
ZE WSZYSTKICH STRON
> Akademia

Małe i duże podróże z maluszkiem

Wakacyjny wyjazd z niemowlęciem to wyzwanie dla rodziców. Podpowiadamy, jak dobrze się do niego przygotować. Przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo i komfort malucha. Zastanów się też jak zaplanować menu dla dziecka, aby było dostosowane do warunków podróżowania.

 

 

Bagaż podręczny

Niezależnie od tego, jakim środkiem lokomocji podróżujesz, przygotuj podręczną torbę, w której zgromadzisz wszystkie niezbędne przedmioty. Zapakuj do torby podstawowe środki higieny, takie jak: chusteczki nawilżające, pieluszki, mydło w płynie oraz apteczkę. By w trakcie podróży przygotować dla dziecka jedzenie, zabierz ze sobą kilka wysterylizowanych butelek, kubek niekapek, termos, jeśli nie karmisz piersią – przegotowana wodę w termosie i mieszankę mleczną oraz gotowe posiłki w słoiczkach. Dla starszego maluszka spakuj zabawki, które pomogą zająć jego uwagę.

Przechowywanie żywności

Jedzenie dla dziecka podgrzewaj dopiero przed podaniem. Jeśli maluch nie zjadł wszystkiego w trakcie podróży, resztę posiłku z otwartego słoiczka wyrzuć. Wszystkie produkty chroń przed słońcem i wysoką temperaturą. W przypadku podróży samolotem jedzenie i picie dla dziecka zapakuj w przezroczystą, plastikową torbę zamykaną przy użyciu suwaka, którą można ponownie zamknąć po otwarciu.

Jeśli karmisz piersią, podczas podróży możesz w każdej chwili nakarmić malucha. Jeśli używasz mleka modyfikowanego, pamiętaj, że przegotowana woda i mieszanka mleczna nie mogą leżeć w nagrzanym bagażniku ani na tylnej szybie samochodu. Najbezpieczniej będzie je trzymać w zacienionym miejscu pod siedzeniem. W upalne dni schowaj je do specjalnej torby z wkładem termicznym.

Sposób przygotowania posiłków

Posiłki w słoiczkach z łatwością podgrzejesz podczas przystanku w restauracji albo naDziecko w podróży stacji benzynowej. Mieszankę mleczną możesz zabrać ze sobą w wygodnych saszetkach Bebilon 2 z Pronutra+. W ten sposób możesz przygotować dziecku posiłek w bezpieczny i higieniczny sposób bez konieczności odliczania produktu miarką. Przydatny będzie podgrzewacz samochodowy – w większości modeli wodę podgrzewa się zaledwie w kilkanaście minut. Pamiętaj również, że dziecko należy karmić wyłącznie w czasie postoju.

Przekąski i napoje

Jako zdrowe przekąski najlepiej wybierać świeże warzywa, owoce lub musy owocowe. Szczególną uwagę zwróć na rodzaj opakowania tych ostatnich. W podróży świetnie sprawdzą się np. owocowe musy BoboVita w tubce. Kolorowe opakowanie, zaprojektowane specjalnie dla dzieci, wygląda apetycznie i zachęca do zjedzenia.

Jeśli dziecko nie jest już karmione piersią, najlepszym napojem w podróży będzie niegazowana woda mineralna. Uzupełnianie płynów jest bardzo ważne podczas lotu samolotem, ponieważ małe dziecko jest dużo bardziej wyczulone na utratę wody niż dorośli. Przełykanie płynu ułatwia mu tez wyrównywanie ciśnienia w uszkach podczas startu czy lądowania. Z wody korzystaj także podróżując samochodem i pociągiem. Najlepiej wybierać wodę niskozmineralizowaną, z atestem dla niemowląt.

Maluch w samolocie

Podróżować samolotem może już dwutygodniowy noworodek. Dla malucha w międzynarodowych połączeniach rejsowych można też zamówić specjalny posiłek „baby meal”. Jeśli jednak nie wybieracie się za ocean i nie macie możliwości zarezerwowania specjalnego posiłku, na pokładzie samolotu doskonale sprawdzą się gotowe posiłki w słoiczkach dla niemowląt np. zupki i obiadki BoboVita. Możesz poprosić stewardesę o podgrzanie posiłku lub o gorącą wodę do przygotowania mleka modyfikowanego. Przed każdym lotem warto sprawdzić na stronie linii lotniczych, jakie prawa przysługują małym dzieciom.

Wizyta u pediatry

Przed pierwszą wyprawą z maluszkiem udajcie się do pediatry. Podczas takiej wizyty lekarz upewni się, czy dziecko może wybrać się w podróż i czy dobrze ją zniesie. Wizyta u lekarza to także doskonała okazja do zadawania wszelkich pytań związanych ze zdrowym wypoczynkiem dziecka. Pediatra z pewnością rozwieje wiele Waszych wątpliwości, dzięki czemu będziecie mogli spokojnie wyruszyć w wymarzoną podróż.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Poradnikiem podróżnika marki BoboVita

GAGA