Home > Make-up na karnawał 2013
> Planowanie
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
AKADEMIA

Make-up na karnawał 2013

Make-up na karnawał 2013

Karnawał 2013 oficjalnie uważamy za otwarty! Wraz z nim mnóstwo imprez i innych, wyjątkowych wydarzeń oraz niezapomnianych chwil, pełnych emocji.

Ważnym elementem tych wrażeń jest z pewnością nieprzeciętny ubiór. Butiki oferują gamę przecenionych, sylwestrowych kreacji. Jednak przy tworzeniu karnawałowej kreacji nie można zapomnieć o dobrze dobranym makijażu. Jaki make-up jest modny w tym roku?Pytamy ekspertek.

 

- Jeżeli chodzi o trendy w makijażu karnawałowym, to w 2013 roku królują złote cienie, metaliczne lakiery do paznokci, brokatowe eyelinery i rozświetlacze. Hitem są też brokatowe usta. Z myślą o mniej wprawionych w makijażu powstały nawet brokatowe naklejki na usta. Modny jest również ombre makijaż ust, czyli przenikanie kolorów (jaśniejszy środek i ciemniejsze obramowanie). Przy tak zdecydowanym elemencie należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z makijażem oczu.           W tym roku królują też niezawodne smokey eyes, czyli ‚przypalone’ powieki. Mocne, dłuższe i grubsze kreski robione eyelinerem. Oczywiście wszelkie wariacje na temat rzęs są dozwolone. Mile widziane są sztuczne rzęsy w różnych kolorach, długościach, a nawet te z piórami. – doradza kosmetolog, Katarzyna Misiejuk.

 

 

Zdaniem wizażystki Beaty Czerniakowskiej ten karnawał jest wyjątkowy, gdyż dominują w nim wyraziste, podkreślone oczy w zestawieniu z bladą karnacją. A do tego można też mocno wyróżnić usta. Wizażystka poleca make-up w kolorach Chanel, gdzie dominują połyskliwe brązy z zieleniami lub oberżyna z szarością. Tak i u Diora mamy smokey eyes, ale srebrzyste w połączeniu z chłodnym kolorem usta.

Jak widać rok 2013 to rok mocnych make-upów, tak więc pamiętajmy o podkreśleniu oczu i wyrazistych ustach – mówi Beata Czerniakowska.

 

 

Namiętność po zmierzchu