Home > Łukasz Nowicki, pomaga rodzinie SOS
> Planowanie
> Wakacje marzeń
ZE WSZYSTKICH STRON
> Akademia

Łukasz Nowicki, pomaga rodzinie SOS

Łukasz Nowicki, pomaga rodzinie SOS w świątecznych przygotowaniach

Łukasz Nowicki, aktor, prezenter i prowadzący program „Pytanie na śniadanie” odwiedził SOS Wioskę Dziecięcą w Siedlcach i rodzinę Pani Wioli, która wychowuje 7 powierzonych jej dzieci.

Aktor już raz próbował swoich sił jako Wujek SOS na stażu dla dziennikarzy, który zorganizowało Stowarzyszenie. Teraz ponownie chce zwrócić uwagę na fakt, że nadal zbyt mało osób decyduje się aby zostać rodzicem zastępczym, a w każdej SOS Wiosce Dziecięcej jest co najmniej jeden dom, w którym mogliby zamieszkać rodzice SOS z potrzebującymi pomocy dziećmi.

„Podziwiam ludzi, którzy zdecydowali się na taki styl życia jakim jest rodzicielstwo zastępcze, bo to nie jest zawód to misja. Podziwiam Wiolę, za to jak radzi sobie z dzieciakami, które przecież tak wiele już w życiu przeszły, jak ciepły i pełen miłości jest jej dom. Przyjechałem troszkę pomóc przed Świętami ale i po to by powiedzieć wszystkim, że także mogą wesprzeć potrzebujące dzieci. Nie muszą jak ja pomagać przy trzepaniu dywanów, o wiele prostsze jest wysłanie SMS o treści SOS pod numer 74 565. W ten sposób również można spełnić świąteczne marzenia dzieciaków”- powiedział Łukasz Nowicki.

Wujek Łukasz wraz z Nikolą, Dominikiem, Łukaszem, Markiem, Mateuszem, Brajanem i dużym Dominikiem dekorowali pierniczki, robili choinkowe ozdoby i pisali listy do Świętego Mikołaja. Dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych mają takie same marzenia jak wszystkie inne dzieci: Nikola chce lalkę, Brajan koszulkę piłkarską, a Matuszkowi marzy się wyścigowy samochód na pilota. Mama SOS chce jednak aby dzieci pamiętały, że w Świętach najważniejszy jest czas pokoju, miłości, czas wybaczania. Choć jest to bardzo trudne dla wielu z nich ponieważ muszą dużo wybaczyć dorosłym.img_7197

Przygotowanie Świąt dla tak licznej gromadki, to bardzo duże wyzwanie. Wszystkim trzeba kupić prezenty, zorganizować wieczerzę, sprawić, by ten czas był niezapomniany i niezwykły. Gdyby nie ludzie o wielkich sercach, którzy pomagają naszej organizacji przed Świętami, nigdy by mi się to nie udało”.- mówi Pani Wiola.

Dzieci, którymi opiekują się Rodzice SOS w Wioskach Dziecięcych to maluchy opuszczone, osierocone, których rodzice z różnych względów nie mogą lub nie chcą wychowywać. Wiele z nich będzie po raz pierwszy w życiu przeżywać Boże Narodzenie, któremu będzie towarzyszyła choinka, kolędy i ciepły posiłek. Pierwszy raz pod choinką znajdą paczkę ze swoim imieniem.

Najważniejszym zadaniem Rodziców SOS jest odbudowanie w tych dzieciach wiary w świat dorosłych. Choć to bardzo trudne zadanie, wielu wspaniałych ludzi postanowiło mu sprostać. Nie wszyscy dalibyśmy radę, ale wszyscy możemy pomóc tym dzieciakom, chociaż przed Świętami”- przekonuje Wujek SOS Łukasz Nowicki.

Wszystkich, którzy chcieliby pomagać potrzebującym dzieciom jako Rodzice SOS i tych, którzy chcą je wesprzeć przed Świętami zapraszamy na www.wioskisos.org

Źródło: materiał prasowy

Afrykański sen