Home > Kulczyk pomoże Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju.
> Planowanie
> Wakacje marzeń
ZE WSZYSTKICH STRON
> Akademia

Kulczyk pomoże Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju.

Remont dachów w Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju przeprowadzony zostanie dzięki funduszom Kulczyk Foundation.

Podczas trzydziestu lat funkcjonowania wioski dziecięcej w Biłgoraju schronienie w niej znalazło aż 275 porzuconych i osieroconych dzieci. Mimo, że wiele z nich to już dorośli ludzie, którzy założyli własne rodziny, nadal uznają oni to miejsce za swój prawdziwy dom.img-3054

Dziś w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju w 15 domach mieszka 95 jej podopiecznych. Domy te wymagają obecnie wielu napraw, ponieważ zbudowane zostały w latach 70 – tych, stąd koniecznym jest między innymi uszczelnienie okien i ocieplenie fundamentów. Remont trzydziestoletniej, najstarszej w Polsce, SOS Wioski Dziecięcej jest niezwykle kosztowny. Stowarzyszenie od dawna szuka ludzi o wielkich sercach, którzy mogą pomóc w sfinansowaniu niezbędnych napraw.

Dzięki funduszom przekazanym przez Kulczyk Foundation latem zainicjowane zostaną prace związane z wymianą dachów, które w pierwszej kolejności wymagają remontu. Na ich renowację Fundacja Dominiki Kulczyk przekaże aż 300 tysięcy złotych.

„W zeszłym tygodniu po raz kolejny odwiedziłam SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju. Zachęcam wszystkich, którym los samotnych dzieci nie jest obojętny, aby aktywnie zaangażowali się w pomoc Stowarzyszeniu, tak aby mogło ono dalej realizować swoją misję przez co najmniej następne 30 lat.” – powiedziała Dominika Kulczyk, założycielka i prezes fundacji Kulczyk Foundation.

img-4000„Domy, w których mieszkają Rodziny SOS wymagają wielu napraw. Trzeba naprawić dachy, uszczelnić okna i ocieplić fundamenty, by te budynki mogły nadal być schronieniem dla potrzebujących dzieci. Najpilniejszą potrzebą jest remont dachów, dlatego właśnie zdecydowaliśmy się przeznaczyć fundusze pozyskane od Pani Dominiki Kulczyk i Kulczyk Foundation na ten właśnie cel. Dajemy dzieciom domy pełne miłości. Dzięki tej dotacji budynki będą mogły służyć im jeszcze przez wiele lat. Ogromnie się z tego cieszymy i bardzo dziękujemy”.- powiedziała Barbara Rajkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

 

Źródło: materiał prasowy

Twoje wakacyjne książki