Home > Cztery pory roku – wiosenny make-up 2015
> Planowanie
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
AKADEMIA

Cztery pory roku – wiosenny make-up 2015

Po zimowej, choć dość łagodnej zimie zrzucamy wszystko co ciężkie i niczym jak pąki kwiatów rozkwitamy na wiosnę. O to jaka będzie kobieta tegorocznej wiosny zapytaliśmy eksperta wizażystę Panią Martę Chomicz.

 

 

Portal WNO – Jaka będzie kobieta tegorocznej wiosny, czy kolory make-upuFotolia_23584309_Subscription_XL będą jaskrawe, czy naturalne. ?

 Marta Chomicz  -wizażystka: Wiosenne trendy przynoszą inspirującą paletę możliwości w kreowaniu kobiecego wizerunku.

Przede wszystkim stawiamy na świeży, subtelny i promienny look. Bazą jest naturalny makijaż typu „nude”, który tworzymy przez nałożenie na  twarz lekkiego świetlistego podkładu  lub kremu BB, ewentualnie transparentnego   pudru  jeśli posiadamy doskonałą cerę. Muśnięcie różem kości policzkowych nada cerze pożądanej w tym sezonie świeżości a dobrze wytuszowane rzęsy wydobędą wiosenny błysk w oku. Atrakcyjny koloryt twarzy nadajemy przez zastosowanie świetlistych bronzerów.

Bazowy look możemy uzupełnić przez wyraziste zaznaczenie linii oka graficzną kreską na górnej powiece i soczystym kolorem ust w intensywnym odcieniu różu lub czerwieni.

Alternatywnie stosujemy na powiekach dowolną gamę  brązów, złota i beży, które pięknie komponują się z naturalnym kolorem ust. W tym sezonie oprawę oczu dopełniają również wyraziste i naturalne linie łuków brwiowych.

Natomiast amatorki kolorowego makijażu mają „zielone światło” do wszelkich wariacji na temat błękitu i różu na powiekach. Jaskrawe barwy aplikujemy przykładowo w formie graficznych kresek lub rozcieramy jako jednolite intensywne pokrycie powiek.

 

Fotolia_21839058_Subscription_XLPortal WNO – Czy make-up codzienny będzie różnił się znacznie od wieczorowego ?  

Marta Chomicz – wizażystka: Z założenia makijaż wieczorowy jest znacznie bogatszy niż codzienny i charakteryzuje się wyrazistym zaznaczeniem oczu oraz ust.

Ponadczasowym rozwiązaniem na wieczorowy look jest makijaż typu „smokey eyes”, który nadaje spojrzeniu naturalny sex-appeal. Klasycznie w tej odmianie makijażu przyciemnia się powieki barwą czarną ale równie pięknie i interesująco  prezentują się kompozycje z dodatkiem satynowego fioletu, granatu a nawet limonki.

Aktualnie trend wiosenny kreuje lekki i świeży wizerunek, niemniej jednak warto poeksperymentować z odważną intensywną barwą ust lub tzw. kocim okiem na co dzień.

 

Sekrety po zmierzchu