Home > Co w modzie piszczy ?
> Planowanie
> Wakacje marzeń
> Ze wszystkich stron
AKADEMIA

Co w modzie piszczy ?

Wywiad Domu Mody Klif ze znanym duetem projektantów –  Paprocki & Brzozowski

1.    Jak oceniacie ubiór warszawiaków?

P&B: Uważamy, że Warszawiacy ubierają się coraz lepiej. Są coraz bardziej odważni i widzimy, że eksperymentują z modą. Nie boją się mocnych kolorów i zestawów. I to nie dotyczy tylko najmłodszego pokolenia, ale też tego średniego.

 Dom Mody Klif

2.    Czym moda warszawska różni się od tej widzianej na ulicach innych miast?

P&B: Warszawa jest miejscem, gdzie skupia się mnóstwo elementów. Tutaj odbywa się wiele wydarzeń, tu krzyżują się kultury. Tutaj jest też zdecydowanie więcej osób, które interesują się modą. Widzimy to szczególnie, gdy wyjeżdżamy z Warszawy. Chociaż teraz, z pomocą Internetu bez problemu można dotrzeć do swoich ulubionych projektantów.

3.    Czy pastele w Waszym wydaniu to powrót do lat 60.?

P&B: Tak, a właściwie i do lat 60. i 70. W tej kolekcji przede wszystkim zależało nam na uchwyceniu sensualnego klimatu znajdującego się niemalże na granicy sypialni czy buduaru. W kolekcji inspirowaliśmy się filmem „Emanuelle”, zmysłowym klimatem. Kobietą, młodą Francuzką, która z grzecznej kolacji u babci wymyka się na niegrzeczną schadzkę u swojego chłopaka.

 4.    Jak w tym sezonie podkreślić kobiecość?

P&B: Oczywiście, każda kobieta ma swoje sposoby. Jedna kobieta zdecyduje się podkreślić swoją talię, druga – wyeksponuje biust głębokim dekoltem, a trzecia postawi na długość mini. Ale kobiecość to przede wszystkim charakter. Jeśli kobieta ma subtelną, delikatną osobowość to powinna wybierać właśnie takie kreacje. Jeśli jest bardziej wyrazista, może wyeksponować swój charakter poprzez podkreślenie talii i biustu. Kobiety mogą korzystać z mody pełnymi garściami.

5.    Skąd pomysł na inspirację filmem?

P&B: Bardzo często inspirujemy się filmami. Natchnienie znaleźliśmy na przykład w „Blow” Teda Demme, „Powiększeniu” Michelangelo Anonioni’ego czy „Zagadce nieśmiertelności” z Dawidem Bowie i Catherine Deneuve. Inspirują nas kobiety, które się w nich pojawiają. Chociaż w najnowszej kolekcji, nad którą pracujemy, odchodzimy od kina. Nadal poszukujemy artystycznych inspiracji, ale już nie tylko w filmie.

Jak urządzić mieszkanie