Home > Airberlin rozszerza sieć połączeń w Polsce
> Planowanie
> Wakacje marzeń
ZE WSZYSTKICH STRON
> Akademia

Airberlin rozszerza sieć połączeń w Polsce

Strategiczne rozszerzenie oferty w Europie Centralnej:

 airberlin wprowadza połączenia na nowej trasie i zwiększa ilość połączeń z Polski do Berlina

- Nowość: od 23 marca 2013 roku codziennie do trzech lotów z Warszawy do Berlina

- Większa ilość połączeń: od 23 marca 2013 r. codziennie do trzech połączeń z Krakowa do Berlina

Airberlin rozszerza sieć połączeń w Polsce oferując od 23 marca 2013 r do trzech lotów dziennie z Warszawy do Berlina. Warszawa jest już trzecim lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez drugą co do wielkości linię lotniczą w Niemczech. airberlin zwiększa także od 23 marca 2013 roku ilość połączeń z Krakowa do Berlina, oferując w sumie tygodniowo do 48 lotów z Polski do stolicy Niemiec. Na konferencji prasowej w Warszawie, , podkreślone zostało strategiczne znaczenie polskiego rynku, co dało się dostrzec w wypowiedziach : PanHartmut Mehdorn, CEO airberlin, powiedział: „Zmieniliśmy pod względem strategicznym naszą ofertę połączeń na lato 2013. Zmiany i nowości w rozkładzie lotów stoją pod znakiem zwiększenia wydajności. W przyszłości będziemy się jeszcze bardziej koncentrować na naszych podstawowych usługach, tzn. na oferowaniu lotów dla branży turystycznej oraz lotów rejsowych. Naszym głównym celem jest wyostrzenie profilu naszej linii lotniczej na strategicznych rynkach, takich jak Europa Centralna i Wschodnia.”

 Od poniedziałku do piątku airberlin oferuje trzy loty dziennie z Warszawy do Berlina.

W weekendy odbywa się jeden lot w sobotę i dwa loty w niedzielę. Zimą airberlin lata od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie z Krakowa i Gdańska do Berlina, a w soboty i niedziele raz dziennie. Podróżni z Polski mają do dyspozycji loty łączone do dziewięciu destynacji w Niemczech, do 41 destynacji w Europie, oraz do siedmiu destynacji w międzykontynentalnej sieci połączeń. Wśród portów docelowych są m.in. Düsseldorf, Monachium, Wiedeń, Göteborg, Sztokholm, Kopenhaga czy Oslo, a także Barcelona, Rzym i Tel Awiw. Dostępne będą także loty długodystansowe m.in. do Abu Dhabi, Nowego Jorku, a od 23 marca 2013 roku także do Chicago. Z Etihad Airways, partnerskimi liniami airberlin, pasażerowie mogą rezerwować do 26. destynacji w ramach wspólnej sieci połączeń codeshare do Australii, Azji i Afryki.

Airberlin to jedna z czołowych linii lotniczych w Europie, oferująca połączenia ze170 destynacjami w 40 krajach. Jest drugą co do wielkości linią lotniczą w Niemczech i zatrudnia 9300 osób. Wyróżniona nagrodami za obsługę linia airberlin przewiozła w 2011 roku ponad 35 mln. pasażerów. Dzięki strategicznemu partnerstwu z linią Etihad Airways i członkostwu w ogólnoświatowym sojuszu lotniczym oneworld®, airberlin oferuje globalną sieć połączeń. Wraz z 14 innymi liniami lotniczymi, airberlin oferuje wspólne loty codeshare do destynacji na całym świecie. Flota airberlin składa się ze 158 samolotów o średniejwieku wynoszącej pięć lat, dzięki czemu jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku flot w Europie.

 

 

 

 

Twoje wakacyjne książki